Міноборони виховуватиме патріотизм на прикладах Радянського Союзу та УПА
Міністерство оборони України розробило концепцію військово-патріотичного виховання в армії, яка спрямована на виховання у солдатів почуття любові до батьківщини, поваги до української мови і державних символів, а також поглиблення знань з історії України.
10 червня міністр оборони Михайло Єжель підписав наказ про затвердження концепції військово-патріотичного виховання у збройних силах (ЗСУ).
Основними завданнями концепції, зокрема, є виховання у солдатів почуття любові до батьківщини, поваги до української мови і державних символів, Конституції і законів України, бойових прапорів частин і з'єднань ЗСУ, а також військових ритуалів і військової символіки. Об'єктами патріотичного виховання є не лише військовослужбовці, але і допризовник, резервісти, вихованці ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, повідомляє «Комерсант-Україна».
Окремі положення концепції присвячені вивченню в армії історії України шляхом "об'єктивного та неупередженого висвітлення подій і протидії історичним фальсифікацій".
"Варто приводити в приклад льотчика-героя Івана Кожедуба, великого льотчика, героя Радянського Союзу Аметхана Султана. Що ж стосується Української повстанської армії - якщо сказано в історичних документах, що вони займалися антифашистською діяльністю на території України, на це треба зважити", - пояснив старший офіцер відділу військово-патріотичного виховання Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних сил Петро Мазипчук.
"На програму військово-патріотичного виховання 2008-2011 років передбачалося виділити 15,3 млн грн, але її фінансування здійснювалося за залишковим принципом (програма 2008-2011 років була профінансована на 70%) А бойовий дух військовослужбовців піднімають конкретні справи, наприклад парад до 65-річчя Перемоги, на який також потрібні кошти", - зазначив заступник начальника управління пропаганди головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ВСУ Василь Ковтун.