Мін'юст планує до кінця року повністю оновити керівництво районних управлінь

СуспільствоОксана Руда, 18 вересня 20156230

До кінця року Міністерство юстиції України планує повністю оновити керівництво районних управлінь. Про це повідомив на брифінгу у Львові голова Мін'юсту Павло Петренко, передає Інтерфакс.

«Наразі ми працюємо над районним рівнем, а це інша кількість людей, там лише керівних посад 2200. Незабаром буде оголошено конкурс на 1,5 тисячі посад у районах... Плануємо до кінця року повністю оновити районний рівень», - сказав міністр.

За його словами, наступного року міністерство скоротить всіх реєстраторів, оскільки ці функції мають перейти до органів місцевого самоврядування та нотаріусів, а також частково буде скорочено штат виконавчої служби.

Він зазначив, що наразі в парламенті перебувають на розгляді 6 законопроектів, за допомогою яких буде проведено реформу системи юстиції, 4 законопроекти щодо децентралізації в Мін'юсті і 2 з системі виконання судових рішень.

«Для цього зараз до парламенту внесено чотири великих комплексних закони, що завершать реформу реєстраційних сервісів, які вже пройшли перше читання... Крім того, до парламенту внесено два президентських закони щодо виконання судових рішень», – розповів Петренко.

Міністр зазначив, що закони про децентралізацію системи юстиції нададуть можливість громадянам України оформляти документи на майно або для відкриття бізнесу в одному місці, без ходіння інстанціями.

«Реєстрація нерухомості та бізнесу перейде до місцевої влади або нотаріусів. Нотаріусів у нас близько 8 тисяч, а значить, це 8 тисяч майданчиків по всій Україні. Тобто якщо людина, яка хоче зареєструвати своє майно або бізнес, приходить до нотаріуса, то він там все робить від А до Я без походів інстанціями за довідками», – наголосив міністр юстиції.

Петренко висловив сподівання, що ці законопроекти будуть прийняті парламентом до початку місцевих виборів. За його словами, нотаріуси отримають нові повноваження одразу після вступу законів у силу.

«Після ухвалення закону нотаріуси одразу ж отримують ці права і деякі регіони також готові працювати за цими законами – Одеса, Київська область, Львів. Парламент цей процес затягує, але я думаю, що це відбудеться наступного сесійного тижня до початку жовтня», – сказав голова Мін'юсту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук