Місія МВФ прибула в Україну, щоб обговорити валютний режим
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Крістофера Джарвіса (Christopher Jarvis) прибула до України для завершення дискусій у межах консультацій 2012 року за статтею IV статуту (зобов'язання щодо валютного режиму).
Голова департаменту зовнішніх комунікацій Фонду Девід Хоулі (David Hawley) наприкінці минулого тижня зазначив, що це місія за статтею IV, а не за програмою співпраці з Україною.
"Перегляд (програми) для України заморожено", - сказав Д.Хоулі.
Відповідно до наявної практики, консультації в рамках IV статті статуту МВФ проводяться щорічно.
Глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр у середині квітня цього року на Українському інвестиційному саміті констатував, що Україна домоглася прогресу у монетарній та валютній політиці, але він менш відчутний, ніж передбачалося.
Як повідомлялося, після президентських виборів і зміни уряду в Україні на початку 2010 року було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, за якою країна отримала $11 млрд. Наприкінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на SDR10 млрд (близько $15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.
Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Однак місія фонду, що працювала в березні в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ ухвалювати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни.
З того часу Україна вже понад рік намагається переконати МВФ внести питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів із Росією.