Місцева влада жодного з українських міст не досягла високого рівня публічності, - ОПОРА
До теми
Місцева влада Івано-Франківська, Вінниці та Києва визнана найбільш публічною в Україні за результатами дослідження громадянської мережі «ОПОРА».
Про це на прес-конференції заявив координатор кампанії «Вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування» Олександр Неберикут, передає РБК-Україна.
У трійку міст з найвищим індексом публічності місцевого самоврядування увійшли три міста: 67% – Івано-Франківськ (задовільний рівень), 63% – Вінниця (задовільний рівень), 58% – Київ (низький рівень).
Але жодне з міст не подолало позначку індексу «публічного міста» (81%-100%).
При цьому, індекси публічності (всі на задовільному рівні) міських голів розподілилися таким чином: 68% – Івано-Франківськ, 67% – Вінниця, 63% – Хмельницький, 62% – Київ. Індекс публічності міської влади Львова - 49%.
Найнижчий показник публічності місцевої влади – у Донецьку - 34%.
«Донецьк – це проблемна територія. На жаль, раніше прийнятий закон про особливий статус цієї території, не регулює і не забезпечує законне і конституційне самоврядування. Ми як громадськість, будемо вимагати від влади прийняття такого закону, який забезпечить реальний розвиток міста», – пояснив координатор вимірювання Індексу публічності" в Донецьку Олександр Клюжев.
Якщо минулого року, за його словами, це місто було з низьким індексом публічності, але з можливістю розвитку, то сьогодні такої можливості не спостерігається.
«Регрес головним чином стався в Донецькій міськраді, якої, фактично, з червня взагалі не існує. Частина депутатів співпрацює з нелегітимними елементами, терористичними організаціями, частина депутатів взагалі не бере участі в тому, щоб врегулювати ситуацію. Неможливість виконання Лук'янченком – міським головою – своїх зобов'язань сьогодні вплинула на індекс публічності», – сказав він.
Порівняльне дослідження проводиться другий рік поспіль – в 2013 р. проект охопив 11 міст, а в 2014 р. об'єктом моніторингу стали муніципалітети всіх обласних центрів України. Активна фаза дослідження тривала упродовж липня-вересня.