Митниця нарахувала благодійникам €100 тис. за зберігання «гуманітарки»
Благодійний фонд «Берегиня», що працює у Бродах на Львівщині, повинен сплатити митниці 100 тис. євро за зберігання гуманітарного вантажу. Оскільки в Міністерстві соціальної політики тривалий час не приймали рішення про визнання вантажу для медичних закладів гуманітарним, благодійники були змушені тримати вантаж на складі, за що їм нараховували оплату.
Про це 8 жовтня під час круглого столу у Львові розповіла представниця Благодійного фонду «Берегиня» Катерина Галевич.
«У жовтні (2012 року, – ред.) ми отримали два вантажі від наших благодійників у Німеччині та Нідерландах – це ліжка, матраци і подушки для медичних закладів. Розмитнили нам вантаж на початку червня цього року. За зберігання вантажу на складах нам нарахували 100 тис. євро», – розповіла Катерина Галевич.
Як далі діяти, у благодійному фонді не знають, адже сплатити таку суму не мають змоги.
Також Катерина Галевич розповіла, що іноземні благодійники не розуміють такої ситуації в Україні: «Їх дивує, що вони дають допомогу, а ми не можемо її отримати і ще й маємо заплатити».
Як розповів голова Фонду Святого Володимира Ігор Матушевський, у схожій ситуації опинилися багато інших благодійних організацій в Україні, які отримують гуманітарні вантажі з-за кордону.
Відтак, аби спростити процедуру визнання таких вантажів гуманітарними, він пропонує передати відповідні погодження від Мінсоцполітики на місця, де не лише можуть побачити документи, але, при потребі, й обстежити вантаж.
Як інформував ZAХID.NET, громадська організація «Спільнота допомоги «Оселя» з кінця червня очікує на визнання гуманітарними вантажів, які їй готові надати закордонні жертводавці. І це попри те, що раніше в Міністерстві соцполітики, яке приймає відповідне рішення, пообіцяли надавати погодження впродовж 10 днів.
Додамо, «Оселя» та інші громадські організації, що займаються благочинністю, не вперше потрапляють в таку ситуацію. Наприклад, з осені 2012 року до весни 2013 року «Оселі» вже доводилось очікувати на два гуманітарні вантажі. Це були меблі та устаткування для соціального гуртожитку у Львові.