Мустафа Найєм відкликав свій законопроект зі змінами до закону «Про запобігання корупції»

СуспільствоРоман Ганкевич, 30 вересня 20162441
Мустафа Найєм відкликав свій законопроект зі змінами до закону «Про запобігання корупції»
фото ICTV
Мустафа Найєм

Депутат Верховної Ради від фракції «Блок Петра Порошенко» Мустафа Найєм відкликав законопроект, який пропонує відображати загальну суму коштів декларанта без конкретизації їх валюти й походження. Про це у п'ятницю, 30 вересня, він написав на своїй сторінці у Facebook.

«З огляду на спекуляції навколо електронного декларування, я відкликаю свій законопроект про внесення змін до закону про запобігання корупції», - написав він.

Депутат зазначив, що ініціатори законопроекту хотіли нейтралізувати головний аргумент супротивників електронного декларування, які стверджують, що публікація такої інформації збільшить злочинність.

Законопроектом також пропонується визначити необхідних для декларування членів сім'ї чиновників як подружжя, а також його дітей, у тому числі повнолітніх, батьків, осіб, що перебувають під опікою й піклуванням і інших осіб , які за станом на останній день звітного періоду або протягом не менше ніж 183 днів протягом попереднього року спільно проживали, були пов'язані спільним побутом, мали взаємні права й обов'язки, у тому числі осіб, які спільно проживали, але не були одружені.

Мустафа Найєм написав, що основним аргументом для відкликання законопроекту стало внесення в Раду законопроекту №5192 головою фракції БПП Ігорем Гринівим, який пропонує парламенту заборонити оприлюднення в деклараціях чиновників даних про вартість і розмір отриманих ними подарунків, а також даних про готівкові кошти.

«Документи про відкликання будуть подані відразу після повернення», - написав Найєм.

Згідно зі ст. 90 регламенту Верховної Ради, якщо законопроект ініційований кількома народними депутатами, ініціатором його внесення вважається народний депутат, прізвище (підпис) якого на ньому вказано першим. У разі якщо зазначений народний депутат відкликає свій підпис, ініціатором вважається той, чиє прізвище є наступним. Згідно зі ст. 104 регламенту, порушення питання про відкликання законопроекту здійснюється через подання письмової заяви ініціатором внесення.

Найєм допустив можливість повторного внесення законопроекту на розгляд після консультацій з усіма опонентами.

Нагадаємо, нардеп Мустафа Найєм у співавторстві зі Світланою Заліщук, Сергієм Лещенком та іншими колегами 23 вересня зареєстрували законопроект про внесення змін до закону «Про запобігання корупції». Проте його деталі негативно сприйняла громадськість і політики.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук