Мусульмани вперше за 86 років провели молитву у соборі Святої Софії в Стамбулі

СвітАндрій Стець, 24 липня0
Мусульмани вперше за 86 років провели молитву у соборі Святої Софії в Стамбулі
фото ЕРА
Мусульмани зібралися на першу з 1934 року п'ятничну молитву у соборі Святої Софії

Собор Святої Софії у Стамбулі 24 липня вперше з 1934 року відкрили для проведення п'ятничної мусульманської молитви. Це стало можливим після того, як 10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, яким перетворив собор Святої Софії у Стамбулі на мечеть, інформує ВВС.

До споруди одночасно пропускали 1000 вірян. Відвідувачів закликали приходити в захисних масках та з молитовним килимком. Віряни, які не потраплять до приміщення, зможуть молитися надворі біля Ая-Софії.

фото ЕРА

На підлозі собору розстелили бірюзовий килим, щоб підготуватися до молитов, а християнські мощі заховали білими покривалами чи тьмяним освітленням.

Президент Реджеп Таїп Ердоган і його оточення також були присутні на молитві.

Рішення ухвалили після того, як Держрада Туреччини (вищий адміністративний суд країни) скасувала декрет Кемаля Ататюрка про перетворення собору на музей. Президент Ердоган пообіцяв, що Свята Софія буде відкрита для туристів і представників різних конфесій.

Собор був збудований у 532-537 роках за наказом візантійського імператора Юстиніана І. Айя-Софія був найбільшою церквою Християнського світу впродовж близько тисячоліття.

Після захоплення Константинополя османами та падіння Візантійської імперії в 1453 році собор переробили в мечеть, але з 1934 року будівля по декрету засновника сучасної турецької держави Кемаля Ататюрка стала музеєм і була включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вперше турецька Асоціація охорони історичних пам'яток просила суд повернути пам'ятці статус мечеті у 2005 році, але тоді прохання відхилили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук