МЗС України та омбудсмен закликали російську сторону не допустити вивезення дітей-сиріт до РФ

Міністерство закордонних справ України закликає російську сторону неухильно дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань у сфері захисту прав дітей і сприяти запобіганню випадкам їх міжнародного викрадення.

Про це повідомили у прес-службі МЗС.

До Міністерства закордонних справ України надійшла інформація щодо чергового незаконного наміру членів терористичної організації «Донецька Народна Республіка».

«13 липня 2014 року хочуть насильно вивезти з території України до Російської Федерації близько 150 дітей – вихованців Мар’їнської та Донецької загальноосвітніх шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Згідно з чинним законодавством України такі дії зловмисників кваліфікуються як кримінальний злочин», - йдеться у повідомленні.

Російську сторону закликали не допустити вивезення дітей-сиріт до Росії.

Між тим, уповноважена з прав людини при президенті України Валерія Лутковська, в суботу 12 липня, направила офіційного листа керівнику Прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковнику Володимиру Кулішову.

«Вкотре змушена звернутися до Вас з питання, пов'язаним з можливим порушенням прав українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», - пише Лутковська у листі, який є у розпоряджені ZAXID.NET.

У цьому листі омбудсмен нагадує російській стороні, що в п’ятницю, 11 липня, «озброєні люди увірвалися в Мар’їнську школу-інтернат, де перебуває 54 дитини, і під загрозою розстрілу примушували директора дати згоду на вивезення дітей до Росії.

«Не отримавши необхідних документів, під загрозою застосування сили всі діти і директор приблизно в 1:30 ночі були вивезені до Донецька і доставлені в школу-інтернат №1 міста Донецька, де також перебуває 93 дитини, у тому числі 11 випускників», - пояснила Валерія Лутковська.

За її словами, у суботу, 12 липня, на керівників обох інтернатів чинився психологічний тиск, але згоди на вивезення дітей-сиріт даних установ за межі України бойовики від законних представників не отримали.

«На даний момент керівники установ повідомлені про те, що завтра 13 липня 2014 року, о 8:30 ранку діти будуть відправлені в Російську Федерацію без документів», - повідомила Лутковська і попередила керівника прикордонної служби РФ, що бойовики підготували чергову спробу викрадення українських дітей-сиріт та можливого їх переміщення без належних документів на територію Російської Федерації.

«Враховуючи той факт, що Росія і Україна є сторонами Конвенції ООН про права дитини нагадую, що відповідно до статті 11 зазначеної конвенції держави-​​сторони вживають заходів до боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону. У разі перетину цими дітьми кордону Російської Федерації це буде розцінено як кіднепінг, що спричинить за собою звернення у відповідні міжнародні організації з метою повернення українських дітей», - підсумувала омбудсмен.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук