На зупинках у Львові розвішують інформацію про новий смс-сервіс для громадського транспорту

Головні новини Львова 20.12Оксана Лабойко, 20 грудня 2016, 18:20 1079 1

У Львові запровадили новий сервіс для громадського транспорту: чи довго ще чекати на потрібний трамвай або автобус відтепер можна дізнатися за допомогою смс. Інструкції, як скористатися нововведенням, вже з'явилися на зупинках Львова.

Крім смс-повідомлення, додаток дозволяє зчитувати інформацію і за допомогою QR-коду. Новинка, кажуть розробники, простіша у користуванні, аніж уже популярна програма «Львівський транспорт».

«Вам потрібно в смс-повідомленні написати номер конкретної зупинки і вислати смс-повідомлення на короткий номер: 2214. У відповідь приходь смс. У моєму випадку, це повідомлення, що наступний 8-й трамвай на цій зупинці буде через 2 хвилини, а наступний через 9 хвилин», ― пояснює розробник програми Мирослав Голяк.

Таке повідомлення відтепер може замовити кожен охочий. Коштує воно від 60 до 90 копійок ― залежно від оператора. Якщо ж тратитися не хочеться, новий сервіс дозволяє зчитувати інформацію через QR-код. А ще він максимально простий у користуванні.

«Програм є багато. Різні сайти є. Є інформація і на сайті міської ради. Але зазвичай, щоби отримати інформацію про те, де зараз автобус чи трамвай, треба мати доступ до інтернету або ще додатково завантажити програму на телефон. На всім це зручно», ― пояснює спеціаліст управління транспорту Львівської міської ради Костянтин Баранюк.

Натомість новий додаток не вимагає постійного доступу до інтернету і його не треба завантажувати на телефон. Як ним скористатися ― інформацію саме розвішують на маршрутах громадського транспорту. Кожній зупинці присвоюють окремий номер, за яким і надається інформація. Та пасажири поки що лише придивляються до нового сервісу.

«Інколи стоїш на зупинці, не знаєш, скільки ще треба чекати, як і чим добратися. А так отримав інформацію – це дуже зручно і практично», ― каже Світлана, яка чекає на трамвай.

«Це було б найкраще, я б розраховувала свій час. Я викладач університету і в мене все розписано по хвилинках. Тому я готова користуватися такою послугою і платити за неї», ― зазначила ще одна пасажирка трамвая Людмила Володимирівна.

«Особисто мені така послуга не потрібна. Не користувався би», ― каже пасажир пан Зеник.

Проект цілком волонтерський. Програму для міста розробив ІТшник-ентузіаст, а допомагають йому небайдужі містяни.

«Це такий тимчасовий дешевший аналог електронних табло, які пізніше будуть встановлені на всіх зупинках Львова, а зараз їх поки що немає. Ми ініціювали такий проект, щоби люди могли бачити, коли приїде їхній транспорт», ― пояснює ініціатор проекту від об'єднання «Самопоміч» Анастасія Онопрійчук.

Та поки що наліпки є не на всіх зупинках, бо розклеювати їх бракує рук. Тож допомогти може кожен. Скажімо, обійти кілька зупинок біля свого дому. Зголоситися волонтером можна на платформі «Комфортне місто» у соцмережі Facebook або листом на е-мейл: [email protected]

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук