«Нафтогаз» радить європейським компаніям купувати газ на кордоні з Росією, аби уникнути шантажу

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 13 серпня 20142480

Перенесення закупівлі газу європейськими компаніями з західного кордону України на західний кордон Росії дозволить забезпечити надійний транзит газу до Євросоюзу та в кінцевому результаті гарантувати енергетичну безпеку його країн.

Передаючи свій газ покупцям на кордоні з Україною, ВАТ «Газпром» позбавиться можливості погрожувати європейцям припиненням поставок, використовуючи необґрунтовані обвинувачення про несанкціонований відбір газу Україною, йдеться у заяві НАК «Нафтогаз України», яку поширила прес-служба компанії.

«Закупівля російського газу на кордоні України з Росією надасть європейським газовим компаніям можливість розпоряджатися своїм газом вже на території України, в тому числі, використовувати значні потужності підземних сховищ газу на заході нашої держави. Україна, в свою чергу, отримає пряме з’єднання з європейськими операторами газових мереж. Така структура транзиту є вигідною для обох сторін», — заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Крім того, у заяві уточнюється, що прийняття закону України «Про санкції» не означатиме автоматичного введення санкцій проти будь-яких осіб, у тому числі, проти «Газпрому». Закон лише створює правову основу для їх застосування, зазначили у компанії.

Також перенесення закупівлі газу європейськими компаніями на західний кордон Росії дозволить не лише знівелювати потенційний ризик введення санкцій, а й привести договірні відносини щодо транзиту газу у відповідність до норм Третього енергетичного пакету ЄС, імплементувати який Україна має до 2015 р. Таке рішення повністю відповідає правилам Європейського Енергетичного Співтовариства, до якого Україна приєдналась в 2011 р.

У заяві йдеться, що ситуація з газопостачанням, що склалася, може призвести до повторення газової кризи 2009 року, коли «Газпром» припинив транзит газу до Європи.


«По-перше, https://zaxid.net/news/showNews.do?zakrutili_ventili&objectId=1311639 розірвання 17 червня за ініціативою російської сторони договору про балансування газу між ПАТ «Укртрансгаз» та ТОВ «Газпром експорт» робить неможливим використання Газпромом газу з українських підземних сховищ для покриття пікового споживання в ЄС. По-друге, відсутність прямих договорів з’єднання (Interconnection Agreements) між Укртрансгазом та операторами транспортних систем сусідніх країн унеможливлює стандартне балансування при транзиті газу. Такі договори має «Газпром експорт» всупереч нормативним положенням, що діють в ЄС. Завдяки цьому російська компанія монопольно контролює транспортування і продаж газу на східних кордонах Європи», – йдеться у повідомленні «Нафтогазу України».

У зв'язку з цим, НАК «Нафтогаз України» вважає своїм обов’язком попередити європейських партнерів про можливі ризики і пропонує вирішити проблему спільними зусиллями шляхом тристоронніх переговорів у форматі Україна — ЄС — Росія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук