Нації, які мовчать, не відбуваються, – мер Львова
«Нації, які мовчать, не відбуваються», – заявив 22 червня міський голова Львова Андрій Садовий під час віче-реквієму за жертвами масових розстрілів, здійснених службами НКВД у червні 1941 року в Галичині. Віче-реквієм проходить біля пам’ятника Т.Шевченкові.
«Важко говорити сьогодні, коли бачиш ці фотографії молодих людей, які не народили своїх доньок і синів, батьків, які залишили сиріт, старших, які в нелюдських умовах загинули. Але ми не маємо права мовчати. Нації, які мовчать, не відбуваються», – наголосив міський голова Львова. Він зазначив: «Щороку ми все сильніше розправляємо плечі, вдихаємо повітря, будуємо державу. Це важко, бо є шалений опір, спротив. Багато робиться, щоб ми не відбулися, але немає такої сили, яка може нам завадити».
Своєю чергою голова Львівської обласної ради Олег Панькевич подякував львів’янам за те, що 9 травня вони вийшли на вулиці, щоб захистити ветеранів та політв’язнів, і тепер, за його словами, Конституційний суд України нарешті скасував рішення про червоні прапори.
О.Панькевич зазначив: «Душі людей, зображених на фото, які ви принесли, разом з нами. Завдяки їм ми сьогодні є тут і маємо майбутнє. Ми будемо згадувати їх і думати, що буде завтра з багатомільйонним українським народом, який ще шукає свою батьківщину, який ще не зовсім достойний їхньої загибелі».
Також Панькевич зазначив, що нащадки тих, хто вбивав наших рідних у 40-х роках продовжують «вбивати наших дітей через ЗМІ, пропаганду, фільми про Йосипа Сталіна». «Ми ще подякуємо ворогам, бо обов’язково через їхні дії усвідомимо наш сучасний стан», – додав О.Панькевич.
Зазначимо, що у віче бере участь близько 3 тисяч людей, серед них представники політичних сил, зокрема ВО «Свобода», громадських організацій. Деякі з присутніх тримають фото закатованих у 40-і роки, а також стенди з кількістю закатованих у різних міста Львівщини та Галичини.
На віче принесли національні прапори з чорними стрічками і червоно-чорні стяги.