Науковців Львова консультують щодо участі в дослідницьких програмах ЄС
10-11 березня у Львові проходить інформаційний семінар для наукової спільноти Львова, метою якого є підвищення участі України у Сьомій Рамковій Програмі ЄС з розвитку досліджень і технологій (РП7).
Проект організовано «Офісом спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору» ( JSO-ERA ) разом з Національним інформаційним центром зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій (НІП Україна) та Львівським державним центром науково-технічної і економічної інформації.
Як зазначив під час прес-конференції керівник групи експертів JSO-ERA доктор Александер Баковські (Польща), захід фінансується європейською спільнотою.
«РП7 – програма дослідження і розвитку в ЄС. Її бюджет 50 млрд євро. Мета програми – вирішення європейських проблем, створення інноваційної Європи. Програма відкрита для участі українських неурядових, урядових організацій, муніципалітетів, малого, великого та середнього бізнесу тощо», – сказав Александер Баковські.
Регіональний експерт проекту JSO-ERA Іван Кульчицький наголосив, що є «європейські гроші та можливість їх отримати».
«У нас є організації, які мають потенціал отримати і освоїти такі кошти. Але не всі про цей проект знають , як це зробити. Треба їм це показати. Ми показуємо інформацію, успішні приклади колег з Нідерландів, які представляють так звані контактні пункти. Це точки, які концентрують інформацію про можливості програми РП7 та допомагають готувати проекти для участі в ній», – сказав Кульчицький.
У межах заходу надаються консультації представникам наукових колективів, яким потрібна допомога у пошуку потенційних партнерів у країнах ЄС для подальшої спільної участі у конкурсах проектних пропозицій РП7, в першу чергу – у конкурсах за спеціальною програмою «Співробітництво» (Cooperation) РП7.
У межах заходу 11 березня під час семінару, який модеруватиме представник контактного пункту «Транспорт» з Нідерландів Ерік Ван де Бургвал. Зазначимо, метою транспортних досліджень у межах РП7 є удосконалення транспортних систем, здатних зменшити негативний вплив зростаючого транспортного навантаження на навколишнє середовище, споживання енергії, безпеку та здоров’я людей, а також підвищити конкурентоспроможність транспортної промисловості Європи на світовому ринку. У межах РП7 ЄС виділяє 4,16 млрд євро на дослідження у цій сфері.
«Метою проекту є інформування наукової спільноти Львівщини щодо того, яку користь можуть отримати транспортні організації України від співпраці в РП7, а також, як розробити конкурентну проектну пропозицію для участі в РП7», – зазначають організатори.
Заходи проходять у Львові на пл. Міцкевича,1 у готелі «Жорж».
Сьома Рамкова Програма з досліджень, технологічного розвитку та демонстраційних заходів є основним інструментом Європейського Союзу з фінансування досліджень. Понад 54 млрд. євро програми, що розрахована на 7 років (2007 – 2013), спрямовуються на підтримку досліджень, технологічний розвиток і демонстраційну діяльність. Природно замінивши Шосту Рамкову Програму, РП7 стала результатом багаторічних консультацій з представниками дослідницької спільноти, наукових організацій та інституцій, відповідальних за прийняття рішень, а також інших зацікавлених сторін.
Найбільша частка бюджету РП7 (32 млрд. євро) передбачена на фінансування дослідницьких проектів за напрямком «Співробітництво» (Cooperation). На фундаментальні дослідження виділено 7,5 млрд. євро, 4,75 млрд. припадає на фінансування програми «Люди» (People), 4 млрд. – на програму «Можливості» (Capacities) і 2,7 млрд. - на програму «Євроатом» (Euratom).
Участь в РП7 є відкритою для широкого кола організацій та окремих осіб. Університети, дослідницькі центри, мультинаціональні корпорації, підприємства малого і середнього бізнесу, державні органи влади, фінансові структури, навіть окремі дослідники мають можливість взяти участь в РП7.