Прокуратура вимагає стенограму голосування проти закону про мови
Прокуратура вимагає у Львівської облради стенограму та результати голосування щодо рішення депутатів про нечинність закону про мови на території Львівської області.
Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.
«Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич отримав вимогу обласної прокуратури про надання стенограми пленарного засідання сесії Львівської обласної ради за 9 жовтня 2012 року, його аудіозапис та результати голосування щодо визнання нечинним на території Львівщини Закону «Про засади державної мовної політики», йдеться в повідомленні.
Вимога пояснюється тим, що прокуратура області проводить перевірку законності цього рішення.
Як повідомив прокурору Олег Панькевич, рішення ще не набуло чинності, оскільки його не підписав голова обласної ради. Згідно з регламентом обласної ради, голова має підписати рішення впродовж п’яти робочих днів після голосування на сесії.
«Після набуття чинності рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 16.03 2012 року №405 «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції), Львівська обласна рада зможе надати матеріали щодо його підготовки», - йдеться в листі до прокуратури.
Нагадаємо, що 9 жовтня 2012 року на сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили визнати нечинним Закон України «Про засади державної мовної політики» на території Львівщини з огляду на його антидержавну сутність та брутальне порушення процедури ухвалення у Верховній Раді України. Таке рішення було прийнято як доповнення до Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012 – 2014 роки (у новій редакції).
Додамо, 16 серпня депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати закон "Про засади державної мовної політики" таким, що не має на території Тернопільщини жодних правових наслідків, тобто нечинним. 22 серпня аналогічне рішення прийняли депутати Івано-франківської облради.
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, закон набув чинності закон 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.