Новояворівська міськрада вп’яте за рік оголосила тендер на будівництво сміттєзвалища

Нове сміттєзвалище планують облаштувати на місці полігону, який працює з 2002

Новояворівська міськрада вп’яте за рік оголосила тендер на будівництво сміттєзвалища
фото Yavir.net
На Новояворівське сміттєзвалище вивозять відходи з усього Яворівського району

Новояворівська міська рада 28 липня вп'яте оголосила тендер на будівництво полігону для твердих побутових відходів на території Залузької сільської ради, що неподалік Яворова. Оголошена вартість нового сміттєзвалище площею 5 га – майже 75 мільйонів гривень, проте міська рада поки що має тільки 2 млн грн.

Як ідеться на порталі публічних закупівель Prozorro, кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 14 серпня. Нове сміттєзвалище мають збудувати на території полігону, який експлуатують з 2002 року. Його на час робіт не закриватимуть. За словами заступника міського голови Новояворівська з питань ЖКГ Руслана Гірки, полігон поділений на дві карти, і зараз відходи вивозять лише на першу з них, а на другій якраз і будуть відбуватися будівельні роботи.

«На новому полігоні мають облаштувати ангар для сміттєсортувальної лінії, побутове приміщення для працівників, побудувати насосну станцію для інфільтратів, зробити дорогу по периметру всього сміттєзвалища, а також провести рекультивацію», – розповів у коментарі ZAXID.NET Руслан Гірка.

Місце розташування полігону (клікніть для збільшення)

Тендер на будівництво полігону оголошують уже п'ятий раз. Як інформував ZAXID.NET, спершу рік тому тендер оголосили на першу чергу будівництва на 29 млн грн, проте він не відбувся. Потім у серпні 2019 року тендер оголосили вже на всю суму проекту – 75 млн грн. Перший з них не відбувся, а переможцем другого у жовтні 2019 року стала київська фірма «Хозхімсервіс», яка погодилася виконати всі роботи на 63,2 млн грн. Проте, як розповів Руслан Гірка, підрядник у результаті нічого не зробив і попросив розірвати договір, оскільки Новояворівська міська рада не мала коштів на будівництво полігону.

«З міського бюджету ми не зможемо закрити такий об’єкт. Ми просили гроші з екологічного фонду, зверталися із запитами, просили в держави, але поки що нам нічого не дають. Щоб оголошувати тендер, нам не потрібно мати всю суму зараз. Ми маємо приблизно два мільйони гривень, відкладених у міському бюджеті на полігон, а решту будемо шукати в процесі, якщо буде переможець тендеру», – пояснив Руслан Гірка.

На початку липня 2020 року Новояворівська міська рада оголосила четвертий тендер на будівництво полігону. За словами Руслана Гірки, торги не відбулися, оскільки жодна компанія не подала документи на участь в них.

Відтак 28 липня оголошено п’ятий тендер. Роботи підрядник має завершити до кінця 2022 року. Руслан Гірка каже, що це реально за умови, що Новояворівська міська рада матиме повну суму грошей на будівництво.

Зазначимо, що технічну документацію на будівництво нового полігону ТПВ Львівська ОДА затвердила Новояворівській міській раді ще у жовтні 2018 року. Воно має обслуговувати увесь Яворівський район, який зараз є другим за розміром у Львівській області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук