НСТУ виплатила борг для Euronews, через який були заблоковані рахунки «Суспільного»

Euronews розпочав процедуру відкликання свого позову та розблокування заарештованого рахунку НСТУ на 15 млн євро

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) повністю погасила борг перед Euronews сумою у 10,5 млн євро, через який раніше рахунки «Суспільного» були заблоковані.

«Офіційно заявляю: борг сплачено до цента, проблему вирішено остаточно. Акт звірки, з твердженням про сплату боргу та відсутність будь-яких претензій Евроньюз до НСТУ, підписаний президентом АТ Євроньюз Майклом Пітерсом та головою правління АТ НСТУ», – повідомив 13 липня голова правління НСТУ Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Euronews розпочав процедуру відкликання позову та розблокування заарештованого ще у 2017 році рахунку із страховою сумою розміром 15 млн євро у банку Швейцарії. Як повідомив Аласанія, ці кошти були гарантією проведення Євробачення у 2017 році. Вже опісля завершення вони мали одразу повернутись в Україну, але були заморожені компанією Euronews в забезпечення свого позову.

«Сподіваємось, що хоч частиною цих грошей, що повернуться до країни – КМ (Кабінет міністрів -ред.) зможе і захоче компенсувати Суспільному витрати на погашення боргу АТ Євроньюз», – зазначив Аласанія.

Нагадаємо, 28 лютого у «UA: Суспільне» повідомили, що Мін'юст арештував усі рахунки мовника через борг перед Euronews у розмірі майже 10,6 млн євро. «Суспільне» отримало цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України.

НТКУ почала співпрацювати з Euronews у 2010 році. Згодом з держбюджету перестали виділяти гроші на оплату платежів за договором про створення українськомовної версії Euronews, що й спричинило появу боргу.

Арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокував забезпечення участі України в Євробаченні-2020 та зупинив запуск нових проектів.

Вже 25 квітня Кабінет міністрів розблокував рахунки «Суспільного» та прийняли постанову, яка дозволяє НСТУ погасити протягом 2020 року на підставі рішення суду заборгованість перед акціонерним товариством Euronews, в тому числі сплатити виконавчий збір та інші витрати виконавчого провадження. Згодом арешт із комерційних рахунків НСТУ, які були заблоковані понад три місяці через борги зняло і міністерство юстиції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук