Обласний конкурс сміттєпроектів

БлогиРоман Терещенко, 13 квітня 2017700 1
Роман Терещенко
Юрист "Об'єднання "Самопоміч"

Одразу після зняття першого заступника депутатам від БПП захотілось повернутись до своєї улюбленої теми – львівського сміття. От і було прийняте рішення з гучною назвою «Про заходи щодо вирішення критичної ситуації з утилізацією твердих побутових відходів у місті Львові та Львівській області».

Насамперед треба похвалити своїх, а саме визнати роботу керівника Львівської обласної організації БПП щодо вирішення ситуації з утилізацією твердих побутових відходів у місті Львові та Львівській області задовільною. І головне, щоб ніхто не дізнався про гори сміття у лісі за межами міста (привіт екс-голові екологічної комісії, а тепер першому заступнику голови ЛОР.). А що ж робити з придатною для ЛОДА та не придатною для вивозу сміття земельною ділянкою в Яворівському районі, яку передали місту? Ніхто про неї і так не згадає.

Своїх похвалили, тепер пора переходити до основних обов’язків, а саме доводити неспроможність Львівської міської ради. Як це зробити? Напрочуд просто, достатньо визнати її роботу незадовільною, а згодом надавати їй доручень, щоб знали хто керує областю! І немає значення, що Львівська обласна рада не вправі переймати на себе повноваження та оцінювати роботу іншого органу місцевого самоврядування.

А тепер трішки сухого обґрунтування. Ч.1 ст.16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» нам говорить, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. А якщо звернутись до міжнародного акту, який ратифікувала Україна, а саме «Європейської Хартії місцевого самоврядування», зокрема ч. 4 ст. 4 , то повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.

Будь-яке рішення можна обґрунтувати політикою чи гострою необхідністю, тим більше, що прямої заборони у законодавстві немає. Проте представники БПП і їх сателіти мусять нарешті зрозуміти (яким би не було їхнє бажання отримати абсолютну та необмежену владу у місті Львові), що на стражданнях виборців передвиборної кампанії не побудуєш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук