Обвинувачених у підпалі споруди УПЦ (МП) у Києві відпустили на поруки нардепів
Апеляційний суд Києва відпустив на поруки народних депутатів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, підозрюваних у підпалі самовільної забудови УПЦ Московського патріархату у центрі Києва. Таке рішення судді ухвалили 5 лютого, пише «Українська правда».
«Апеляційну скаргу захисника Горбаня задовольнити, рішення суду про запобіжний захід скасувати. Клопотання слідчого задовольнити частково. Застосувати щодо підозрюваного Горбаня запобіжний захід у вигляді особистої поруки депутатів:Іллєнка, Левуса, Барни, Луценка та інших», – сказав суддя Ігор Паленик.
Суд також зобов’язав Горбаня не відлучатися з Києва без дозволу прокурора чи слідчого і здати паспорти для виїзду закордон. Ухвала набуває сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Як повідомляє «Радіо Свобода», Горбань не був присутній на засіданні, а перебував у Лук'янівському СІЗО і включався скайпом.
Олександр Горбань брав участь у засіданні у режимі відеоконференції
Частина депутатів після проголошення ухвали суду поїхали до СІЗО, щоб забрати Горбаня.
Пізніше аналогічне рішення суддя Валерій Лашевич виніс і щодо Шемотюка.Шемотюк також не був присутній на засіданні, а включався скапом з СІЗО.
Нагадаємо, 25 січня поліція повідомила про затримання двох чоловіків, якими виявилися архітектори Олександр Горбань та Олексій Шемотюк, через спробу підпалити так званий «Десятинний монастир» УПЦ (Московського патріархату). Провадження відкрили за статтею про «замах на умисне знищення або пошкодження майна».
Пізніше Шевченківський райсуд Києва взяв двох архітекторів під варту на два місяці з можливістю внесення застави, попри клопотання прокурора обмежитись домашнім арештом.
Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, «монастир» понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.