Парламент може дозволити Нацраді штрафувати радіостанції і телеканали без оголошення попереджень

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, яким планується змінити механізм накладення санкцій на телерадіоорганізації за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Як передає «Інтерфакс-Україна», відповідний законопроект в першому читанні підтримали 250 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер, 8 вересня.

У чинній редакції закону рішення про стягнення штрафу приймається, якщо після винесення попередження відповідні порушення не були усунені, або ж якщо з моменту видачі ліцензії телерадіоорганізація отримала не менше трьох попереджень. Але тепер депутатам пропонують закріпити в законі положення, згідно з яким рішення про стягнення штрафу Національна рада приймає незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція у вигляді попередження.

У законопроекті також пропонується встановити розміри штрафів залежно від характеру порушення. Так, за заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, до розв'язування війни, пропаганду агресивних дій, розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі – 25% розміру ліцензійного збору.

«На сьогоднішній день Нацрада може винести одне і друге попередження, і це означає автоматичне позбавлення ліцензії. У разі застосування штрафів Нацрада може попередити фактично таким чином телеканал і це не буде вести до відбирання ліцензії і до того, що канал припинить своє мовлення», – сказала голова парламентського комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар з трибуни Верховної Ради під час розгляду законопроекту.

Вона зазначила, що допущені телерадіоорганізаціями порушення, які «не тягнуть на попередження, можуть тягнути на штраф». «Ми вчора розглядали на комітеті ситуацію з телеканалом “Інтер”, який в концерті до Дня Незалежності вирізав “Слава Україні” від Олександра Пономарьова. Що в цьому випадку повинна робити Національна рада? Виносити попередження? Чи є для цього достатньо підстав? Питання дискусійне» – сказала народний депутат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук