ВР хоче запровадити кримінальну відповідальність за неякісну продукцію оборонного характеру

Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за виготовлення, придбання та реалізацію неякісної продукції оборонного призначення або неякісної продукції, наданої для військових формувань.

За законопроект №1793 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, що стосуються відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт і послуг, що призвели до створення реальної чи потенційної загрози національній безпеці України у воєнній сфері в першому читанні у вівторок проголосував 261 народний депутат, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до законопроекту, пропонується карати позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 2 років осіб, в результаті дій яких було порушено законодавство у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації , придбання продукції оборонного призначення або продукції речового, матеріально-технічного забезпечення військових формувань, робіт або послуг всупереч встановленим законодавством умовам, правилам і стандартам або дії яких створили реальну або потенційну загрозу національній безпеці України у воєнній сфері.

Законопроектом пропонується, що подібні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або якщо такі дії призвели до тяжких наслідків, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У документі наголошується, що під тяжкими наслідками слід розуміти наслідки, які спричинили тяжкі тілесні ушкодження чи загибель людей, або завдали майнової шкоди в розмірі 10 тис. і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або зірвали виконання військовим підрозділом (частиною) свого оперативного (бойового) завдання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук