Парламенту рекомендують прийняти за основу законопроект про правовий статус УПА
Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України 20-90-х років ХХ століття". Про це ZAXID.NET повідомили в інформаційному управлінні Верховної Ради України.
Законопроект, внесений Президентом України (реєстр.№1319), "визначає офіційне ставлення держави до учасників боротьби за незалежність України 20-90-х років ХХ століття". Відповідно до законопроекту, "учасниками боротьби за незалежність України 20-90-х років ХХ століття визнаються особи, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за свободу і незалежність України у 20-90-х роках ХХ століття у складі Української військової організації (УВО), Карпатської Січі, Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА), Української головної визвольної ради (УГВР), а також особи, які надавали допомогу і сприяння діяльності зазначених організацій".
Автор пропонує також визнати учасниками боротьби за незалежність України осіб, які проводили у складі інших організацій або індивідуально діяльність, спрямовану на здобуття Україною незалежності. Перелік таких організацій та видів індивідуальної діяльності, спрямованих на здобуття Україною незалежності, затверджує Кабінет міністрів України.
Документом пропонується визначити, що "держава гарантує соціальний захист учасників боротьби за незалежність України. Органи місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевих бюджетів можуть надавати матеріальну та іншу допомогу учасникам боротьби за незалежність України".
Члени комітету підкреслили, що запропонований законопроект має досить виважений підхід до необхідності визначення державних соціальних гарантій, які надаються учасникам боротьби за незалежність України. Зобов’язання щодо вирішення цього питання покладаються на Кабінет міністрів, який у шестимісячний термін з дня набрання чинності цим Законом має подати на розгляд Верховної Ради відповідні пропозиції, в тому числі, щодо внесення змін до інших законів України, що випливають із Закону "Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України 20-90-х років ХХ століття". Таким чином, створюється можливість детального економічного обґрунтування обсягу державних соціальних гарантій та розробки механізмів їх фінансового забезпечення з Державного бюджету України.