Перинатальний центр у Львові: ціна питання – життя
Цей пост про відповідальність
Інші блоги автора
- Парламентський «подарунок» під ялинку для сфери містобудування 30 груд 2024, 15:52
- Без вивісок і зі штрафами! 4 груд 2024, 17:45
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт 2024, 18:15
Колись інженер, що проектував і зводив міст, у час відкриття цього ж мосту перебував під ним. Навіщо? Відповідальність, панове!
Трохи жорстка традиція, погоджуюсь. Але ж коли дивлюсь на те, що відбувається навколо Перинатального центру у Львові, повірте, згоден на її відновлення. Бо ж ціна питання – життя. Життя матерів і новонароджених немовлят.
Перинатальний центр на Вашингтона має довгу, а тепер можна з упевненістю сказати, що й скандальну історію. Тривалістю більш ніж 5 років. Саме тоді його закрили на реконструкцію. Закрити закрили, а от грошей, щоб довести до ладу, ніяк не могли знайти.
І от нарешті. Наприкінці квітня навіть президент приїжджає до Львова, відкриває Перинатальний центр (який, щоправда, так і не запрацював, навіщо було так поспішати з гучним відкриттям?) А вже за місяць гучне звільнення аж чотирьох лікарів при високих посадах. Мовляв, недогледіли, що завузькі двері у приймальному покої. І просто крилата фраза «сліпі лікарі не можуть працювати».
Очевидно, медики можуть і, найімовірніше, таки подаватимуть до суду, бо ж звільнені були з порушеннями: у посадових інструкціях цих лікарів нагляд чи спостереження за будівництвом не вказано, їх не викликали наказом з «простою», та й у самих наказах на звільнення немає підписів про ознайомлення з цим документом.
Просто винятковий цинізм якийсь – звільняти лікарів за недоробки будівельників. Навіть не так. Це небажання або й неспроможність з гідністю взяти відповідальність за провину на себе. Бо ж хто замовник робіт (хай і з численними помилками підрядника)? Правильно, Управління комунального будівництва ЛОДА. А ЛОДА – це хто?
Але біда навіть не у звільненнях. Наслідки усього цього можуть бути дуже сумними. На кону – не мало не багато життя. Бо ж в ОДА вже гримнули кулаком по столу і безапеляційно заявили: 8 червня Перинатальний центр відкрити. Попри все.
Але ж річ не просто в гучних словах. Мої колеги із обласної «Самопомочі» проінспектували центр на Вашингтона. Те, що побачили, вражає:
- у частині приміщень – розетки, до яких не підведено струму. Тобто це робитимуть, коли лежатимуть мами з дітками?
- виведені труби, якими вода не тече - будуть роздовбувати стіни при пацієнтах?
- не закуплено наркотичних засобів і прекурсорів, без яких не відбудеться жодна операція;
- стерилізаційний блок через ремонт не дієвий, бо ремонтники постарались: немає відповідних зливів, фарба, якою пофарбовано, не придатна для такого приміщення, картонні двері, які теж тут без потреби, їх треба замінити іншими;
- Є лише одна резервна високовольтна лінія на кисень, а їх має бути – дві, бо кисень - то дуже важливо для будь-якої операції.
Отож, вузькі двері це така собі поверхня айсбергу. І всю цю ситуацію не можна спускати на гальма. Таке не можна залишати без реакції. Тому домагатимусь, аби була створена окрема комісія від Міністерства охорони здоровя.
Хтось же мусить стати під мостом…