Петро Порошенко підписав закон про продовження відпусток військовим

СуспільствоАндрій Стець, 26 червня 20184250

Президент України Петро Порошенко підписав закон про зміни до пунктів 1, 18 Статті 10 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з метою неврахування часу проїзду у межах України до місця проведення відпустки та назад. Про це йдеться у картці законопроекту на сайті ВРУ.

У пояснювальній записці до нього сказано, що для щорічних основних відпусток, а також для короткострокових (до 10 діб) в особливий період час проїзду до місця проведення цих відпусток та назад окремо не враховується.

«На практиці це призводить до того, що військовослужбовці замість, скажімо, 30 діб щорічної основної відпустки, фактично отримують 22-23 доби. Так само бійці у зоні АТО, які отримують 10-денну відпустку, фактично можуть використати лише 6-7 днів, що призводить до порушення їхніх прав», – йдеться у повідомленні.

Для прикладу наводиться такий факт: «Військовослужбовець із Західної України, який проходить службу у зоні АТО, близько доби витрачає на те, щоб дістатися з позицій своєї частини до залізничної або автобусної станції, щоб доїхати до Києва, і півдоби-добу, щоб дістатися до місця призначення. За таких умов втрачається 2-4 дні відпустки. А якщо основна щорічна відпустка поділена на 2 частини (а саме так і відбувається найчастіше), то втрачається 4-8 діб».

Зазначається, що зміни до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх родин» дозволять не зараховувати до часу основної щорічної відпустки та короткотермінових відпусток в особливий період час проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад.

Так, тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів, без урахування часу, необхідного для проїзду у межах України до місця проведення відпустки та назад.

Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук