Піднімаючи синьо-жовтий прапор над Ратушею у 1990 році, львівські депутати ризикували життям

Головні новини Львова 03.04Юрій Герун, 3 квітня 2018, 19:46 1078 3

Прапор, який підняли у 1990 році над Ратушею, мав розмір 3х6 м. Національна символіка над містом могла дорого обійтись учасникам тих подій. Та страху, як не дивно, обранці не відчували.

«Були списки на фізичне знищення деяких депутатів, я чув такі дані. Прийдешнє покоління нам би не пробачило, якщо б ми цього не зробили. Я думаю, він тут навічно над Ратушею міськради», – стверджує Зеновій Саляк, який підіймав прапор над Ратушею у 1990 році.

Над львівською Ратушею 3 квітня, як і 28 років тому, підняли український стяг. У 1990 році такий вчинок міг вартувати учасникам навіть життя. У вівторок, 3 квітня, у річницю підняття українського прапора, скликали урочисту сесію міськради. Запросили депутатів як нинішньої, так і попередніх каденцій.

Ще до оголошення незалежності, у Львові 3 квітня 1990 року депутати першого демократичного скликання ухвалили підняти на вежі будівлі Ратуші синьо-жовтий прапор. Тоді зібралось стільки людей, що історичне рішення просто витало в атмосфері, пригадує свідок подій Тетяна Крушельницька.

«Голосування наше транслювалося на площу і кожному треба було сказати «за» чи щось інше і ось це «за», коли ти знаєш, що воно звучить перед людьми, було дуже вагоме», – пригадує депутатка першого демократичного скликання Тетяна Крушельницька.

Честь підіймати стяг вперше випала трьом депутатам: Євгенові Шморгуну, Стефанії Шабатурі та Зеновію Саляку. До сьогоднішнього дня із трьох дожив лише Зеновій Саляк. Разом із пластунами, депутатами міськради сьомого скликання, бійцями АТО та найкращими школярами Львова знову підносять знамено.

«Я завжди пригадую 3 квітня 1990 року, як ми підняли прапор. Я подивився вниз, площа Ринок була переповнена і люди кричали «Слава Україні!». Коли ми спустились, то казали, що люди плакали», – пригадує Зеновій Саляк, який підіймав прапор.

А от для юного дарування Софії Петришин, яка винайшла пристрій, що полегшує читання незрячим, це вперше. Учениця 11 класу ділиться враженнями: «Для мене велика честь підіймати прапор. Завжди хотілося доторкнутись до історії України не тільки на уроках історії, але й вживу».

Як і 28 років тому, підняття прапора Львів зустрів по-справжньому весняною та сонячною погодою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук