Після конфлікту щодо Софійського собору ПЦУ заявила, що прагне добрих взаємин з УГКЦ

«Потрібен подальший діалог – очевидно тривалий, часом складний і болісний»

Раніше Мінкультури відмовило Церквам у богослужіннях у соборі з метою захисту стародавніх фресок

Православна церква України сподівається на добрі стосунки з Українською греко-католицькою церквою. Про це йдеться в повідомленні на сайті ПЦУ за підсумками зустрічі митрополита Київського і всієї України Епіфанія (Думенка) і голови УГКЦ архієпископа Святослава (Шевчука).

«Позиція помісної УПЦ полягає в тому, що потрібно надалі підтримувати й розвивати добрі стосунки з Українською греко-католицькою церквою і з Католицькою церквою загалом, бажаючи співпрацювати в різних сферах, де це можливо, одночасно дотримуючись православного віровчення і в злагоді з іншими помісними православними церквами», – йдеться в повідомленні.

Православні та греко-католики, зазначають у ПЦУ, мають розбіжності в доктринальних та історичних питаннях, і було б помилкою як переоцінювати це, так і недооцінювати.

«Саме тому потрібен подальший діалог – очевидно тривалий, часом складний і болісний», – наголосила прес-служба ПЦУ.

Нагадаємо, що взаємини між ПЦУ й УГКЦ останнім часом загострилися через намір греко-католиків проводити богослужіння в Софійському соборі, який ПЦУ вважає центром українського православ'я.

Як пише LB.ua, у січні 2019 року міністр культури Євген Нищук заявив, що Православна церква зможе проводити богослужіння в Софійському соборі під час великих релігійних свят, як-от Різдво, Великдень, Трійця.

У лютому стало відомо, що УГКЦ теж хоче проводити богослужіння в Софії тричі на рік.

Водночас музейники виступили проти регулярних богослужінь у соборі, оскільки вони загрожують його унікальним фрескам руйнацією. Софійський собор входить до складу заповідника «Софія Київська». Це об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, який перебуває в управлінні Міністерства культури.

У підсумку під приводом тривалої реконструкції Міністерство культури фактично відмовило в богослужіннях обом церквам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук