Попри війну на сході український ВПК продовжує поставки до Росії, - The Washington Post

Незважаючи на збройний конфлікт, українські підприємства продовжують постачати військові комплектуючі і обладнання до Росії.

Про це пише американська газета The Washington Post.

«Українськими шестернями комплектуються російські військові кораблі. Українські системи наведення не дають російським супутникам раннього попередження збитися зі шляху. Українські дослідники створили російську найпотужнішу міжконтинентальну ракету, SS-18 «Сатана» і українськими запчастинами комплектується широкий перелік російського ядерного озброєння», – стверджує газета.

В інтерв’ю газеті представник компанії «Мотор Січ», яке виробляє ледь не всі двигуни для російських військових і транспортних гелікоптерів, Анатолій Малиш заявив, що його підприємство залежне від Росії. За його словами, київські чиновники думають, що національні інтереси важливіші, ніж економіка, але люди, які працюють на підприємстві, не можуть залишитися без роботи.

«Ми також патріоти, однак наше підприємство не зупиняло експорт в Росію. У нас тут власна партія, партія «Мотор Січ»», - заявив він.

Нагадаємо, український уряд вирішив зупинити постачання такої продукції Росії – ще у червні президент Петро Порошенко видав відповідний указ, а минулого тижня парламент прийняв спеціальний закон про санкції.

«Як можна працювати з ворогом? Це абсурд!», – цитує газета слова анонімного українського чиновника, який, все ж, визнав, що таке рішення може призвести до смерті підприємств.

Втім, підприємства ВПК, наприклад, та ж «Мотор Січ», ігнорують вимоги центру. Зазначається, що підприємство практично всю свою продукцію постачає в Росію.

За словами представників «оборонки», вони не отримували офіційного розпорядження припинити постачання зброї, а якщо це доведеться зробити, економіка зупиниться.

Експерт з озброєння Антон Міхеєнко розповів газеті, що українські оборонні підприємства мають річний оборот в майже мільярд доларів. Україна – восьмий  найбільший у світі експортер озброєння і 70% з нього постачається до Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук