Порошенко підписав закон про спрощення держреєстрації ліків
Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо спрощення державної реєстрації ліків.
Він назвав підписання документа непересічною подією, до якої країна йшла довгі роки, адже весь час окремі представники влади, бізнесу та монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати ті чи інші бар’єри, повідомила в четвер, 16 червня, прес-служба президента.
Під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до закону, Порошенко наголосив, що з набуттям чинності документа держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів.
«Підвищиться якість лікарських засобів. Буде створена конкуренція на внутрішньому ринку. Надходитимуть аналогічні препарати і за рахунок конкуренції людина зможе обирати собі оптимальне співвідношення ціни та якості», – сказав президент.
Порошенко також додав: «Ми перекриваємо ще один канал фінансування корупції в Україні, і це також очевидні переваги. І третя позиція – до нас в Україну зможуть нарешті приходити провідні фармакологічні компанії, які з етичних міркувань відмовлялися платити хабарі. На сьогоднішній день ворота для них – для чесних і порядних – в Україні відкриті».
Крім того, зазначив президент, імплементація закону сприятиме підвищенню позитивного іміджу України в світі. «Ми з країни третього світу в частині фармакології переходимо на зрозумілу позицію для всіх наших партнерів. Це є дуже гарний і ефективний спосіб імплементації Угоди про асоціацію і виконання наших твердих обіцянок щодо її реалізації», – наголосив Петро Порошенко.
Як заявив виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський, закон є першим і дуже важливим кроком на шляху стабілізації та здешевлення цін на ліки. За його словами, вже завтра міністерство звернеться до провідних світових виробників із закликом до реєстрації ще незареєстрованих в Україні лікарських засобів різних нозологічних груп, насамперед – онкологічних, кардіологічних, ревматичних та інших препаратів, які є життєвонеобхідними.
Шафранський повідомив, що до першого серпня планується запуск процесу референтного ціноутворення на лікарські засоби, що за попередніми розрахунками призведе до 20% зниження цін на ліки, які закуповуються за бюджетні кошти, а з першого жовтня – реімбурсацію ліків для хворих на серцево-судинні захворювання. Також опрацьовується концепція імпортозаміщення для української фармацевтичної промисловості.
У свою чергу керівник благодійного фонду «Пацієнти України» Ольга Стефанишина повідомила, що для імплементації закону необхідно прийняти ще кілька підзаконних актів і передала їх список Президенту.