Посли G7 закликали Україну скасувати е-декларації для антикорупціонерів

СуспільствоАндрій Стець, 20 березня 20181350
Вимоги е-декларування для антикорупційних активістів не відповідають міжнародним зобов'язанням України

Група країн «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад держкомпаній і закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Відповідна заява опублікована у Twitter канадського головування групи підтримки послів G7.

«Вимоги щодо е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній не відповідають міжнародним зобов’язанням України та кращим практикам, негативно впливають на міжнародну допомогу та перешкоджають боротьбі з корупцією», – наголошується у повідомленні, повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що G7 рішуче підтримує рекомендації Венеціанської комісії щодо скасування цих вимог та очікує на законодавче врегулювання, що дозволить виконати ці рекомендації або відкласти застосування закону, до 1 квітня.

Нагадаємо, що у березні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Президент Петро Порошенко 8 липня 2017 року подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування для антикорупційних громадських активістів. Процес подання е-декларацій триває до 1 квітня.

17 березня Венеціанська комісія рекомендувала скасувати е-декларування для антикорупціонерів в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук