Transparency International розкритикувала президентський законопроект про Антикорупційний суд

В організації вважають, що внесений до ВРУ законопроект не відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії

СуспільствоАндрій Стець, 27 грудня 20172230
Transparency International пропонує Петру Порошенку відкликати законопроект №7440

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликає Президента Петра Порошенка відкликати законопроект №7440 про створення Вищого антикорупційного суду і внести новий з урахуванням рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії). Про це сказано в заяві організації.

Transparency International вивчило положення законопроекту №7440 і дійшло висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Зокрема, у документі передбачено тільки дорадчу роль Громадської ради міжнародних експертів, а її негативний висновок може бути переборено Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) 11 голосами.

Зі слів організації, Венеціанська комісія рекомендувала надати міжнародним організаціям і донорам вирішальну роль у процесі відбору суддів.

«По-друге, предметна підсудність Вищого антикорупційного суду не включає всі злочини, підслідні НАБУ (Національному антикорупційному бюро). У Венеціанській комісії чітко зазначено, що юрисдикція суду має відповідати підслідності НАБУ і САП. Це може завантажити Вищий антикорупційний суд занадто великою кількістю справ», – сказано в заяві.

На думку Transparency International, законопроект установлює нереально високі вимоги до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду, що, прогнозовано, не дозволить належним чином провести їхній відбір.

«Таким чином, є обґрунтовані сумніви, що у разі прийняття проекту закону №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» він дозволить здійснити незалежний і безсторонній відбір суддів і забезпечити належне функціонування майбутнього Вищого антикорупційного суду», – сказано в заяві.

Transparency International пропонує Порошенку відкликати законопроект №7440 і внести дороблений з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Нагадаємо, 23 грудня президент вніс до Верховної Ради проект закону про Антикорупційний суд. Ввечері 26 грудня на сайті ВРУ оприлюднили текст законопроекту про Антикорупційний суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук