Посол: Британія бачить Україну в Євросоюзі
Уряд Великої Британії передбачає членство України в Європейському Союзі, оскільки є послідовним прихильником ідеї розширення ЄС. Про це заявив посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт під час оголошення щорічної Ялтинської промови в парламенті Великої Британії.
"Британський уряд залишається послідовним адвокатом розширення ЄС. Така позиція однозначно передбачає членство України в Євросоюзі", - цитує Сміта прес-служба посольства України в Великій Британії.
Він також зазначив, що британській уряд "обстоює необхідність докорінних змін у ЄС" та прагне "перетворити його на саме той Євросоюз, у який Україна бажатиме вступити у свій час".
У своїй промові Сміт також торкнувся питання інвестиційної привабливості України. Попри існуючу, на думку посла, низку ускладнень щодо ведення бізнесу в Україні, він відзначив "обережний оптимізм" у цьому питанні. Водночас, Сміт наголосив, що успішний початок 2013 року, який ознаменувався підписанням угоди про розподіл продукції між Україною та компанією "Shell", стане надійною "платформою для формування довіри міжнародних інвесторів до України".
Ялтинська промова - традиційний щорічний огляд українсько-британських відносин та європейських перспектив України. У якості доповідача щороку виступає один з провідних політиків або дипломатів Сполученого Королівства. Зазвичай цей захід відбувається під егідою Британсько-українського товариства, британського Форін Офісу та Посольства України у Великій Британії. Вперше Ялтинську промову виголосив у 2007 році Ніколас Соамс, онук Уінстона Черчіля. Минулого разу огляд двосторонніх відносин зробив державний міністр Форін Офісу з питань Європи Девід Лідінгтон.
Нагадаємо, на 25 лютого заплановано візит Віктора Януковича до Брюсселя для участі в саміті Україна-ЄС. Янукович заявив, що планує підписати угоду про асоціацію Україна-ЄС на самiтi Схiдного партнерства у Вiльнюсi в листопаді 2013 року.
Українські експерти наголошують, що Україна повинна до літа виконати хоча б частину ключових умов Євросоюзу, щоб підписати угоду про асоціацію в листопаді і, що ніяких жорстких санкцій відносно України з боку ЄС не буде.