Постачальники медобладнання зазнають збитків через ПДВ, - експерт
Постачальники медичного обладнання та матеріалів зазнають збитків через введення ПДВ на медичні вироби.
Про це 3 серпня у коментарі ZAXID.NET повідомив член Ради Асоціації виробників та імпортерів виробів медичних, власник фірми з продажу стоматологічного обладнання Олег Мацех.
З його слів, 1 серпня цього року вступила у дію постанова КМУ від 9 червня 2011 р. № 785 «Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість», до яких, зокрема, входять стоматологічні матеріали та обладнання.
«Цей документ визначає перелік товарів, які обкладаються ПДВ. Нагадаю, що податок на додану вартість сплачує споживач. На сьогодні компанії зупинили роботу. Як власник компанії, можу сказати, що постанову було прийнято без попередження, фірми були неготові. Постанова є незаконною, оскільки порушена процедура. Постанова вступили в дію 1 серпня, хоча була прийнята 9 червня. Це майже два місяці. Згідно законодавства, термін від моменту прийняття до моменту оприлюднення постанови не може перевищувати 15 днів», – пояснив Олег Мацех.
Проте найголовніше, з його слів, що уряд цією постановою завдає серйозного удару по бізнесу.
«Ніхто не попереджав, а законодавство вимагає як мінімум за 6 місяців інформувати про подібні кроки щодо збільшення податків. Це призвело до того, що все найменування продукції нам потрібно заново вводити з новими цінами на всю стоматпродукцію в касових апаратах, програмах, щоб при продажу відображати ПДВ. Це величезний об’єм технічної роботи. До того ж, зараз я повинен сплатити ПДВ саме при розмитненні товару. Тому в мене партія стоматобладнання і стоматологічних цементів фактично зависла на кордоні, адже я повинен знайти кошти додатково на сплату ПДВ, а якщо це обладнання, то це можуть бути сотні тисяч гривень», – пояснив Олег Мацех.
Він наголосив, що різко збільшити оборотні кошти для підприємств на 20% – дуже складно, тому «невідомо скільки фірм витримають такий удар».
Крім того, зі слів Мацеха, проблеми у компаній виникають при продажі обладнання під замовлення: «Клієнт замовив продукцію, платить передоплату, ми підписуємо контракт на певну ціну і терміни. А деякі фірми взагалі беруть участь у державних тендерах, коли вже домовлено з державою за ціну, заплачено гроші. Це будуть прямі збитки для фірм, адже в такій ситуації вони не зможуть підняти ціну».