Правляча коаліція Віктора Орбана перемогла на парламентських виборах в Угорщині

СвітРоман Ганкевич, 9 квітня 20180
Правляча коаліція Віктора Орбана перемогла на парламентських виборах в Угорщині
фото EPA/UPG
Віктор Орбан заявив про «історичну перемогу» на парламентських виборах в Угорщині

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про «історичну перемогу» очолюваної ним правлячої коаліції на минулих в країні парламентських виборах у неділю, 8 квітня. Про це повідомляє Reuters.

Після оприлюднення виборчкомом результатів підрахунку майже 98% голосів коаліція набрала 48,81% голосів виборців. Орбан заявив своїм прихильникам, що результати виборів дають угорцям «можливість захистити себе і захистити Угорщину».

«Ми виграли», - цитує Орбана агентство Reuters. - «Висока явка відкинула будь-які сумніви в перемозі». Орбан також назвав передвиборну гонку «серйозною боротьбою».

За підсумками виборів коаліція прем'єра отримує в парламенті 134 місця, тобто дві третини, тоді, як її найближчий переслідувач - крайня права партія «Йоббік» - 27. Ще 19 місць отримують угорські соціалісти.

Лідер партії «Йоббік» Габор Вона заявив про відставку. Він обіцяв піти з поста керівника партії у разі поразки на виборах.

Нагадаємо, чергові загальні вибори до Державних зборів (парламент) пройшли 8 квітня в Угорщині. Парламент складається з 199 депутатів, що обираються на чотирирічний термін. Він має право приймати конституцію, закони, обирати президента, затверджує прем'єр-міністра за поданням президента і приймає бюджет. Виборче право в Угорщині мають громадяни старше 18 років, у виборах могли взяти участь 8,2 млн виборців при населенні країни в 9,8 млн чоловік.

Попередні парламентські вибори відбулися в Угорщині у квітні 2014 року. Тоді перемогу також здобула партія прем’єр-міністра країни Віктора Орбана «Фідес», яка отримала 133 місця зі 199.

Раніше ZAXID.NET інформував, що «Партія угорців України» агітує закарпатців голосувати за Віктора Орбана. Частина угорців Закарпаття проголосувала на дільниці, яка розміщена у консульстві в місті Берегове. Значна частина віддала свої голоси на дільницях на території Угорщини. Угорці також надсилали свій заповнений бюлетень поштою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук