Президент пропонує позбавляти громадянства за участь у «виборах» в анексованому Криму

Законопроект президента зареєстрований у Верховній Раді 19 квітня

Президент пропонує позбавляти громадянства за участь у «виборах» в анексованому Криму
фото УНІАН
Норма стосується усіх громадян України, які скористалися виборчим правом, що надає інше громадянство

У Верховній Раді зареєстрували президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у голосуванні під час так званих «виборів» на території анексованого Криму. Відповідний документ опублікували на сайті парламенту.

Відповідно до запропонованих змін, отримання російського паспорту мешканцем Криму внаслідок анексії півострова - це не добровільне набуття українцем іншого громадянства. Але якщо мешканець Криму взяв участь у голосуванні на так званих «виборах», які проводила РФ на території Криму - вважається, що українець набув інше громадянство добровільно.

Окрім того, участь у таких виборах - це підстава для позбавлення українського громадянства. Така норма стосується усіх громадян України, які скористалися виборчим чи іншим правом, що надає інше громадянство.

Нагадаємо, з моменту анексії Криму Росія традиційно проводить вибори і на території півострова. Зокрема, так минули вибори в Держдуму РФ у вересні 2016 року. А в четверту річницю незаконної анексії Криму, 18 березня 2018 року, відбулися вибори президента РФ - також із проведенням голосування на території анексованого півострова.

Верховна Рада визнала протиправним голосування за президента РФ в Криму і поставила під сумнів легітимність виборів лідера РФ в цілому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук