Профільний комітет ВР схвалив перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, повідомив очільник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

«Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську у Кропивницьку», – повідомив він у середу, 20 червня.

Нагадаємо, в квітні 2018 року 150 народних депутатів зареєстрували у парламенті законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, адже обласний центр Дніпропетровськ раніше перейменували на Дніпро. Через місяць подібний законопроект з’явився і щодо перейменування Кіровоградської області, обласний центр якої раніше перейменували на Кіровоград. Таким чином, після схвалення цих законопроектів профільним комітетом, їх можна виносити на розгляд у сесійну залу.

Однак варто зауважити, що, оскільки перелік областей чітко визначений у Конституції, то для їх перейменування необхідні голоси конституційної більшості – щонайменше 300 голосів, а не парламентської, що складає 226 голосів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук