Прокуратура повернула приміщення інституту, яке продали за 6 млн грн при вартоcті в 19

Прокуратура західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері повернула в державну власність майно оборонно-промислового комплексу «Львівського науково-дослідного радіотехнічний інститут", що розташований на вул. Науковій, 7 В. Площа комплексу понад 10 тис кв. м, а оціночна вартість, за інформацією прес-служба прокуратури, становить 19 млн грн.

Розгляд справи тривав майже півтора роки. Перше засідання відбулось ще в листопаді 2012 року. Тривалий судовий розгляд пояснюється тим, що справа була кваліфікована як «складна» і потребували колегіального розгляду. Учасниками процесу були Міністерство соціальної політики та ТОВ «Елекс», львівська IT-компанія.

Згідно з матеріалами справи, ТОВ «Елекс» купило приміщення інституту під час торгів з реалізації арештованого нерухомого майна. А на торги приміщення попало в результаті заборгованості ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут» перед Міністерством соцполітики, яке ще у 2004 році надало підприємству безвідсотково бюджетну позику для погашення заробітної плати у розмірі 5 млн грн. Повернути борг державне підприємство мало в грудні 2007 року, а заставою позички  було саме нерухоме майно. Міністерство та інститут підписали договір іпотеки.

У вересні 2008 року Мінсоцполітики розпочало процедуру повернення боргу через суд. Ще через рік було відкрито виконавче провадження – міністерство вимагало повернути борг майном. І вже 27 серпня 2012 року відбулись відкриті торги з реалізації майна підприємства. Переможцем торгів стало ТОВ «Елекс», яке запропонувало найвищу ціну  - 6,2 млн грн., що було на 170,3 тис. грн. більше ніж стартова ціна.

Прокуратурі вдалось довести, що договір іпотеки є недійсним, оскільки майно інституту належало до переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації і їх заборонено передавати в іпотеку.

Господарський суд міста Києва 25 вересня 2013 року визнав іпотечний договір недійсним, тим самим скасовано результати відкритих торгів. А 5 червня 2014 року, як повідомляє прес-служба прокуратури, Київський апеляційний господарський суд залишив це рішення в силі. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук