<

Проурядові депутати Держдуми Росії вимагають суду над Горбачовим

СвітЛюбко Петренко, 16 червня 20154571
Проурядові депутати Держдуми Росії вимагають суду над Горбачовим

Депутати Держдуми від «Єдиної Росії» Євген Федоров та Антон Романов надіслали листа генеральному прокурору РФ Юрію Чайці з проханням оцінити, чи легітимно під керівництвом президента Радянського Союзу Михайла Горбачова 1991 року була  створена Державна рада СРСР. Про це повідомляє російське інформаційне агентство «РИА Новости».  

На переконання згаданих депутатів, Державна рада СРСР була неконституційним органом влади, який ухвалив низку рішень, «що завдали величезної шкоди суверенітету, держбезпеці та обороноздатності країни».

Як наголошується в листі: «Постанови державної ради СРСР № ГС-1 (про визнання незалежності Литви – ZAXID.NET), ГС-2 (про визнання незалежності Латвії – ZAXID.NET), ГС-3 (про визнання незалежності Естонії – ZAXID.NET) закріпили відторгнення від СРСР значної частини його стратегічно важливої ​​території, втрату морських портів і акваторій, спричинили розвал єдиного оборонного простору країни, порушення економічних зв'язків з прибалтійськими республіками».  

Депутати просять дати юридичну оцінку положень закону від 1991 року, які регулюють правовий статус держради СРСР, а також Верховної ради, президента СРСР. "Також прошу дати правову оцінку легітимності створення та діяльності державної ради СРСР, органу державної влади, не передбаченого Конституцією СРСР", - йдеться в листі.

Нагадаємо, що ще в квітні 2014 Федоров і Романов, а також депутат Держдуми від ЛДПР Михайло Дегтярьов і комуністи Іван Нікітчук та Олег Денисенко підготували на ім'я генпрокурора РФ запит про перевірку дій президента СРСР Михайла Горбачова в період розпаду Радянського Союзу.

«Дії радянського керівництва спричинили розвал країни, в той час як на референдумі населення СРСР висловилося за збереження Союзу», – відзначали депутати. Автори запиту нагадували, що 4 листопада 1991 проти Горбачова було порушено справу, однак наступного дня кримінальне провадження було скасовано. Депутати підкреслюють, що ті «злочини, які здійснив Горбачов, не мають терміну давності».

Федоров свого часу назвав Горбачова «шпигуном США». Дегтярьов ще понад рік тому заявляв, що «люди в Києві гинуть з вини тих, хто багато років тому в Кремлі прийняв рішення розвалити країну».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук