Пряник і батіг для місцевого самоврядування

БлогиЛюбомир Зубач , 26 травня 2017 351
Любомир Зубач
заступник міського голови Львова з містобудування, народний депутат у 2015-2019 рр.

У середу Урядом було прийнято рішення, яким частково виправлено кричущу несправедливість у питанні оплати праці службовців місцевого самоврядування. В четвер Прем'єр підписав постанову, вона вже опублікована.

Віддаючи належне цьому рішення, потрібно відверто говорити також про причини ситуації, яка склалася. Насправді питання оплати праці у місцевому самоврядуванні було врегульоване законом "Про службу в органах місцевого самоврядування". Цей закон був прийнятий Верховною Радою ще 9 лютого цього року. Але заветований Президентом.

З перебігу останнього засідання Комітету з питань державного будівництва стало зрозуміло, що "люди Президента" не планують відмовлятися від хибної ідеї проходження конкурсів для заступників міських голів. Неодноразово вже наголошував, що така ініціатива неприйнятна, оскільки суперечить самій концепції реформи публічної служби, необхідності розділення посад політичних (виборних) і адміністративних.

Видається, про це повинно говорити відверто і голосно експертне середовище. В тому числі Асоціація міст України, яка покликана захищати місцеве самоврядування, а не "підспівувати" владі. В іншому випадку закон про службу в МС може бути втрачений. А він важливий не лише в контексті оплати праці, але й з точки зору багатьох інших новел правового регулювання, які потрібні місцевому самоврядуванню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук