Путін заборонив «бандерівську» символіку

СвітОксана Руда, 5 листопада 201413971

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який вводить штрафи за публічне демонстрування та збут атрибутики або символіки організацій, які співпрацювали з фашистами, або не визнають вирок Нюрнберзького трибуналу. Закон опублікований на офіційному порталі правової інформації, передає РБК.

Раніше віце-спікер Держдуми Сергій Железняк, який є одним з авторів законопроекту, пояснював, що екстремістська і нацистська діяльність часто пропагується «за допомогою атрибутики та символіки організацій колабораціоністского характеру». До колабораціоністських організацій він відніс, насамперед, Організацію українських націоналістів під керівництвом Степана Бандери.

Також другий автор законопроекту – заступник голови конституційного комітету Держдуми Дмитро Вяткін зазначав, що нові поправки дозволяють прирівняти до колабораціоністів «моральних послідовників бандерівців» – українські організації «Свобода» і «Правий сектор».

Закон передбачає внесення поправок до статті 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення, які запроваджують відповідальність за пропаганду і публічне демонстрування як нацистської атрибутики або символіки, так і публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій, які співпрацювали з фашистами, організаціями або їх представниками, які заперечують вирок Нюрнберзького трибуналу.

Між тим, в документі зазначено, що перелік організацій, чия символіка підлягає забороні, «визначається в порядку, встановленому урядом Російської Федерації».

Громадян за порушення нового закону будуть штрафувати на суму від 1 тис. до 2 тис. руб. (передбачена альтернатива – адміністративний арешт до 15 діб), а посадових осіб – у розмірі від 1 тис. до 4 тис. руб. Сума штрафу для юридичних осіб – від 10 тис. до 50 тис. рублів.

За виготовлення або збут такої атрибутики і символіки в цілях пропаганди будуть штрафувати на суму 2–2,5 тис. руб. (для фізичних осіб), 2–5 тис. руб. (для посадових осіб), 20–100 тис. руб. (для юридичних осіб).

Зазначимо, Держдума Росії прийняла в другому читанні законопроект, що забороняє демонстрацію символіки організацій, які співпрацювали з нацистами під час Другої світової війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук