Рада ЄС обговорить, як протидіяти тиску Росії на країни Євросоюзу
Рада ЄС із питань торгівлі має намір обговорити проблематику та можливі механізми протидії тиску Російської Федерації і на країни Східного партнерства, і на країни Європейського Союзу.
Напередодні засідання, яке відбудеться 18 жовтня у Люксембурзі, в інтерв'ю Інтерфакс-Україна високопоставлений дипломат Литви, яка головує в ЄС, підтвердив, що це питання розглядатимуть міністри. "Практика чинення тиску на країни Східного партнерства неприйнятна", - знову озвучив він позицію Брюсселя, додавши, що така сама практика чинення тиску з боку Росії застосовується і до Литви.
«Міністри обговорять, як допомогти в цьому питанні. Для України це може бути прискорена процедура тимчасового застосування угоди (в частині зони вільної торгівлі, – ред.) після її підписання. Щодо таких країн, як Молдова, це - доступ на ринок ЄС, наприклад, вина", - розповів литовський дипломат.
«Отже, доступ цих країн (Східного партнерства, – ред.) на ринок ЄС, політична підтримка і, звісно, останній ресурс проти застосовуваних (Росією, – ред.) заходів щодо країн-членів ЄС - ініціація дискусії в СОТ, а для країн-партнерів – підтримка такої дискусії в цій організації, обговорюватимуться як можливі механізми вирішення питання", - розповів він.
Високопоставлений дипломат резюмував, що під час майбутнього засідання Ради ЄС щодо цієї проблематики очікується дискусія й обговорення реального механізму протидії тиску Росії. «Ми маємо висловити підтримку (протидії тиску, – ред.) і продовжувати її", - додав він.
Додамо, нещодавно міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Литва може заблокувати автомобільні та залізничні шляхи між Росією і Калінінградською областю, якщо Москва продовжить тиснути на своїх сусідів через їх зв'язки з Європейським Союзом. Росія ж у відповідь відмовилася від молочної продукції з Литви.