Регіонали гальмують вирішення газового конфлікту
Народний депутат, заступник голови Партії регіонів Ганна Герман вважає, що "непродумані, несподівані ініціативи Києва, висунуті Києвом без попередніх консультацій, щодо місця проведення газового самміту чи то в Києві, чи у Варшаві, можуть привести до ще більшого загострення відносин з Росією", - повідомляє прес-служба Партії регіонів.
В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю вона сказала, що замість відновлення нормального газопостачання до Європи, такі ініціативи принесуть ще більший конфлікт і погіршуватимуть ситуацію, оскільки "у великій політиці такі речі, такі заходи не робляться спонтанно, експромтом".
За її словами, подібні ініціативи не повинні бути келійними, а обговорюватися публічно, зі всіма учасниками і партнерами цього процесу.
"Тому київський самміт як альтернатива московському може погіршити не тільки двосторонні українсько-російські взаємостосунки, але і відносини України з Європою", - зазначила Ганна Герман.
За її словами, місце проведення самміту не може змінюватися за бажанням якої-небудь із сторін в односторонньому порядку.
Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко сьогодні очікує п’ятьох колег із країн Східної Європи, включно з Президентами Польщі Лехом Качинським і Литви Валдасом Адамкусом, які вже підтвердили свою участь. Про це повідомила вчора пізно увечері "Агентству Франс-Прес" керівник прес-служби глави Української держави Лариса Мудрак, передає радіо "Свобода". Інших учасників цього саміту на тему енергетичної безпеки вона не назвала.
Раніше в четвер у Словаччині повідомляли, що Президент цієї країни Іван Ґашпарович може зустрітися 16 січня з В.Ющенком.
У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв скликає інший газовий саміт за участю глав держав і урядів країн, які отримують газ із Росії або є транзитними державами, 17 січня в Москві. Але ще не відомо, чи він відбудеться, зазначає радіо "Свобода".
Президент і прем’єр-міністр України заявляли, що такий саміт мав би відбутися в одній із європейських країн, що, на відміну від Росії, не є стороною нинішнього газового конфлікту. В.Ющенко сказав, що прибуде на саміт лише за такої умови.
У Єврокомісії підтримали таку позицію. Врешті ЄС вирішив, що на можливому саміті в Москві його представлятимуть не окремі країни, а єдина делегація відносно низького рівня, на рівні міністра від Чехії як країни, яка головує нині в ЄС, і Єврокомісара від Європейської комісії, і то тільки в разі, якщо в ньому візьме участь Україна.