РФ скасувала для України обов’язкові річні закупівлі газу
Керівництво «Нафтогазу України» досягло домовленостей з представниками «Газпрому» про скасування обов'язкової закупівлі річних обсягів газу, стверджує агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело.
Водночас агентству поки не вдалося отримати підтвердження цієї інформації.
Співрозмовник агентства наголосив також, що документом не передбачено наявності посередників під час реалізації газу для споживачів України. Положення контракту щодо прямого продажу газу «Газпромом» «Нафтогазу України» збережені і діють у повному обсязі, зазначив він.
Додамо, що 17 грудня в ефірі українських телеканалів віце-прем'єр України Юрій Бойко оприлюднив додаткову угоду №29 до контракту на постачання газу. Відповідно до цього документа «Нафтогаз» і «Газпром» з 1 січня 2014 року будуть щоквартально підписувати додаткові угоди, підтверджуючи ціну газу $268,5 за 1000 куб. м.
У разі своєчасного підписання такої квартальної додаткової угоди (до 10 числа першого місяця кварталу), при розрахунку ціни на газ для України застосовуватимуть коригуючий коефіцієнт, який кінцеве значення приводитиме до $268,5 за 1000 куб. м. При цьому при визначенні фактичної ціни не враховуватимуть теплотворної здатності поставленого газу.
Якщо ж таку квартальну додаткову угоду з якихось причин не буде підписано у встановлений термін, ціну на газ для України визначатимуть за вихідною формулою з урахуванням його теплотворної здатності.
«Решта умов контракту (від 19 січня 2009 року) залишаються незмінними й обов'язковими для сторін», – йдеться в додатковій угоді від 17 грудня.
Нагадаємо, 17 грудня в Москві під головуванням президента України Віктора Януковича і президента Росії Володимира Путіна відбулося шосте засідання українсько-російської міждержавної комісії. За результатами цієї зустрічі Путін повідомив, що підписано документ, який дозволяє «Газпрому» поставляти газ в Україну за ціною $268,5 за тисячу кубометрів, тоді як зараз вона становить понад $400, тобто ціну російського газу для української держкомпанії знизили майже на третину.