Рівень свободи ЗМІ в світі впав до мінімуму за останні 12 років, – Freedom House

СвітЮлія Поліковська, 27 квітня 20161370

Міжнародна правозахисна організація Freedom House у середу, 27 квітня, повідомила, що рівень свободи ЗМІ у світі за 2015 рік впав до найнижчого рівня за останні 12 років, а Росія стала «новатором сучасної державної пропаганди». Про це йдеться в щорічній доповіді організації.

Як зазначають спостерігачі, обмеження діяльності журналістів викликано тиском політичних, кримінальних і терористичних елементів.

«Сили проти свободи преси були найпотужнішими на Близькому Сході і в Туреччині, де уряду і групи бойовиків тиснули на журналістів і ЗМІ з тим, щоб ті погодилися на їх сторону, створюючи умови «з нами або проти нас», – йдеться в доповіді.

Зазначається, що найбільше журналістів у минулому році загинуло в Сирії. Там зафіксовано 14 смертей медійників, ще три сирійських журналістів було вбито в Туреччині, імовірно, бойовиками угруповання «Ісламська держава».

Спостерігачі вказують на небезпеку роботи журналістів в Туреччині через дії уряду країни, виділяючи окремо позицію президента Реджепа Тайіпа Ердогана за «переслідування журналістів, блогерів і користувачів соціальних медіа».

У той же час, Росію в документі називають «новатором сучасної державної пропаганди».

Російська влада посилила контроль за приватною інформацією і активізувала зусилля з маніпуляції ЗМІ в «геополітично значущих питаннях політики» з сусідніми державами – Україною, Молдовою, країнами Балтії та Центральної Азії.

У доповіді також йдеться про «переорієнтацію дезінформаційної машини» з України на «новий подвиг Путіна за кордоном» – операцію в Сирії. Спостерігачі також вказують, що влада Росії постійно чинить тиск на інтернет-журналістику і блогерів.

Крім того, експерти оцінили ситуацію зі свободою ЗМІ в 199 країнах і територіях.

Так, згідно з оцінками Freedom House, одними з найгірших країн і територій в контексті свободи преси є Білорусь – 192 позиція, окупований Росією український Крим – 195, Іран – 190, в той же час Узбекистан (197) та Туркменістан (198) знаходяться на рівні, вище якого хіба що Північна Корея.

В України – 53 позиція.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук