«Росія втратила Україну назавжди», - американський дипломат

СвітВ.К., 6 серпня 201483013
«Росія втратила Україну назавжди», - американський дипломат
фото npr.org
Майкл Макфол

За успіх президента РФ Володимира Путіна в Криму Росія заплатила велику ціну у сфері зовнішньої політики. Забравши в України Крим, Путін створив гарантію того, що Україна вже ніколи не вступить в Євразійський економічний союз.

Таку думку висловив колишній посол США в Росії Майкл Макфол у своїй статті «Путін Великий (але не дуже)» в американському виданні Politico.

Дипломат наголосив, що путінська інтервенція пришвидшила консолідацію української нації, а українське керівництво активно взялося за здійснення всеохопних економічних реформ, зокрема, втілює заходи по боротьбі з корупцією.

«Якщо це вдасться зробити, то Україна буде ще більш незалежною від Росії. Після недавніх прорахунків Путіна важко собі уявити, як Україна зможе тепер відійти від своєї проєвропейської орієнтації і повернутися на проросійські позиції. Росія втратила Україну назавжди. Чи добре це для Росії? Безумовно ні», - пише Майкл Макфол.

Екс-посол зазначає, що зараз Путін намагається виконати завдання-мінімум на сході України – створити там зону «замороженого конфлікту», як це є в Грузії, Молдові та Азербайджані. «Якщо спротив триватиме роками і навіть десятиліттями, то нова влада в Києві матиме менше шансів на укріплення своїх позицій, а Захід не дуже хотітиме приймати Україну в ЄС і НАТО. Принаймні, така логіка росіян», - вважає Майкл Макфол.

На думку екс-посла, Путіну не вдається виконати навіть це завдання-мінімум, тому у нього залишився єдиний варіант – пряме вторгнення. Макфол переконаний, що, хоч Путін і поганий стратег, однак він достатньо розумний і не направлятиме свої війська в Україну. Президент РФ, наголошує дипломат, повинен розуміти, що російські солдати понесуть втрати у перших боях, а потім як окупанти піддаватимуться постійним атакам партизанів.

«Але якщо Путін все ж вирішить вторгнутися на українську територію, довгострокові негативні наслідки для російської армії, економіки та міжнародної репутації будуть колосальними. Отже, на сході України у Путіна не залишилося хороших варіантів», - резюмував Макфол.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук