Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори

Згідно з даними американських експертів з кібербезпеки, тролі тепер не самі пишуть повідомлення на політично дражливі теми, а пропагують їх

СвітКатерина Чурилова, 10 березня 20195270

Російські інтернет-тролі планують втручання у вибори в США в 2020 році і змінюють стратегію, створюючи фейкові акаунти для поширення повідомлень, які посилювали б політичні чвари в суспільстві. Про це пише «Українська правда» з посиланням на Bloomberg.

Пов'язане з Кремлем «Агентство Інтернет-досліджень» може бути серед тих, хто намагається обійти запроваджені компаніями, зокрема Facebook Inc. і Twitter Inc., заходи з пошуку і видалення фейкового контенту, створеного хакерами, щоб посіяти розбрат серед американського електорату в президентській кампанії 2016 року.

«Замість того, щоб створювати контент самостійно, ми бачимо, що вони поширюють контент», – розповів директор з аналітичного аналізу компанії FireEye Inc. Джон Хультквіст.

«Таким чином, він (контент - ред.) не обов'язково фейковий, і це дає їм можливість ховатися за когось іншого», – додав він.

За словами старшого дослідника загроз в Symantec Corp. Кендіда Вуеста, інші хакери зламують комп'ютери і використовують їх для створення великої кількості облікових записів в соціальних мережах, які виглядають, як справжні, а також правдоподібних фоловерів і вподобайок для них.

Незважаючи на те, що приховані зусилля з поширення контенту, що розколює суспільство, створеного іншими, не є новою технікою, хакери і тролі, схоже, використовують її напередодні наступних президентських виборів в США.

Вуест повідомив, що він помітив скорочення кількості випадків створення нового контенту за допомогою підроблених облікових записів з 2017 по 2018 рік і перехід до створення масових фоловерів, яких можна було б використовувати для поширення повідомлень, що розколюють суспільство, в 2020 році.

Директор ФБР Крістофер Рей, виступаючи 5 березня на конференції RSA в Сан-Франциско, заявив, що соціальні мережі залишаються основним засобом впливу іноземних гравців на вибори в США, і бюро працює з компаніями з цієї проблеми. «Що практично не слабшає і тільки посилюється в ході виборчих циклів – це кампанія зі зловмисного іноземного впливу, особливо з використанням соціальних мереж», – сказав Рей.

«Це триває, і ми готуємося до того, що це продовжиться і буде зростати до 2020 року», – зазначив він.

Однак нині усунення іноземних кампаній впливу залишається важким завданням для керівництва соціальних мереж, зазначили експерти.

До слова, наприкінці 2018 року Служба безпеки України зафіксувала масові спроби використання російськими спецслужбами можливостей соціальних мереж Facebook та Twitter з метою подальшого втручання у виборчі процеси в Україні. Зокрема, користувачам пропонується здати свої акаунти у соцмережах в оренду за певну плату.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук