Сенат Румунії ухвалив закон про обов'язкову вакцинацію населення

СвітАндрій Стець, 24 жовтня 20177520
Штраф за відмову від вакцинації становитиме приблизно 575 доларів

Сенат Румунії схвалив законопроект, згідно з яким вакцинація в країні стане обов'язковою, а батьків, які відмовляються робити щеплення своїм дітям, будуть штрафувати. Після того, як законопроект схвалить і Палата депутатів, обов'язковими стануть щеплення від дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, кору, краснухи і гепатиту В, повідомляє LB.ua з посиланням на румунські ЗМІ.

Законопроект також зобов'язує держструктури стежити за імунізацією дітей і дорослих відповідно до національного календаря вакцинації. Штраф за відмову від вакцинації становитиме до 10 тис. леїв (приблизно 575 доларів). Згідно з планами авторів проекту, освітні установи будуть приймати дітей тільки з довідкою про повну вакцинацію. Якщо ж дитині зроблено не всі щеплення, батькам дають рік для того, щоб завершити процес імунізації відповідно до віку.

Відмовитися від щеплень можна буде за медичними показаннями. Якщо ж під час вступу в дитсадок чи школу дитина не має всіх необхідних щеплень, хоча жодних протипоказань для цього немає, освітня установа повинна повідомити про це в комісію з вакцинації жудецу. Комісія разом з батьками повинна буде розробити план імунізації дитини відповідно до віку і стежити за його виконанням.

Навесні 2017 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала Румунію одним з двох найбільших осередків поширення кору в Європі через низький рівень вакцинації населення - 35%. З січня 2016 року по 10 березня 2017 року в Румунії було зареєстровано понад 3400 випадків захворювання і 17 смертей. При цьому в сусідній Молдові рівень первинної вакцинації досить високий - 88,3%, хоча в останні роки є тенденція до зниження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук