Шість польських міст запровадили повністю безкоштовний проїзд у громадському транспорті

СвітЮлія Поліковська, 5 квітня 201638701
Шість польських міст запровадили повністю безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Безплатний громадський транспорт вже запровадили 50 польських міст, ще десять займаються ліквідацією квитків у громадському транспорті. Про це повідомило «Польське Радіо».

Шіст міст у Польщі, а саме: Ґоленюв, Косьчежина, Любін, Польковіце, Томашув Мазовєцький, Єленя Ґура, – надають безплатний проїзд для всіх.

У чотирьох містах: Ряшеві, Радомі, Ґданську, Красьніку, – безкоштовний проїзд у громадському транспорті діє лише для безробітних.

У м. Жори, Кєльце, Леґьоново, Лазіска Ґурне безкоштовний проїзд запроваджений на окремих маршрутах, у Любліні - для людей з особливими потребами, у Колобжезі – лише для молоді до 22-х років.

Тим часом у Кракові, згідно з рішенням міської ради, з нового шкільного року учні молодших класів їздитимуть автобусами і трамваями безплатно. Хоча місту щороку це коштуватиме 2,7 млн. злотих (майже €640 тис.), депутати прагнуть, аби наступного року такі пільги охопили б ще й учнів гімназій. Крім цього, водії авто у дні, коли над містом зависає смог, можуть (з посвідченням водія) безплатно користуватися громадським транспортом.

Експерти вважають, що ліквідація квитків добра тим, що популяризує дешевший і більш екологічний громадський транспорт. Проте, це вигідно тільки для малих містечок. У великих агломерація, це може бути економічно не виправдано, оскільки після впровадження безплатного пересування транспортом, різко б зросла кількість пасажирів, що призвело б до необхідності збільшення машинного парку.

«Громадський транспорт повинен бути сучасним і привабливим, щоб переконати жителів менше користуватися автомобілем. Але, коли транспорт буде безплатним, то це вимагатиме великих грошових вкладень у табір та інфраструктуру, що не дуже нелегко профінансувати», – зазначив аналітик порталу transport-publiczny Якуб Климкевич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук