Шістьох українців заарештували в Бангладеш за обкрадання банкоматів
Підозрювані вкрали 3,5 тис. доларів та планували їхати до Індії, аби там здійснити аналогічну оборудку
У Бангладеш правоохоронні органи заарештували шістьох громадян України за підозрою у шахрайстві із банківськими картками та незаконному заволодінні грошима.
Як інформує місцевий новииний сайт Bdnews24, підозрюваним українцям вдалось зламати зв'язок між банкоматами та головним сервером банку з допомогою телефонних дзвінків, після чого вони знімали гроші, не залишаючи слідів.
Шахраї знімали грошу з банкоматів Дансько-Бангладеського банку в районі Бадда, що у столиці країни місті Дакка. Ще один підозрюваний з групи людей був заарештований у іншому районі — Хільгон.
Загалом суд заарештував шістьох іноземців ще у понеділок, 3 червня. Імена підозрюваних – Денис Вітомський (20 років), Назар Вознюк (19), Володимир Тріщинський (37), Сергій Українець (33), Олег Шевчук (46) та Валентин Соколовський (37). Як пізніше з’ясувалося, усі вони родом з Бердичева Житомирської області.
Щоб зламати систему, підозрювані використовували опції роумінгу з українських телефонних номерів, повідомила поліція. Арештовані під час злочину спілкувались з кимось з України, після чого отримували контроль над банкоматами. На кадрах місцевого телебачення видно, що вони знімали гроші з допомогою карток навіть у присутності охоронців. Підозрювані були одягнуті в темні окуляри та шапки.
У банку повідомили, що з банкоматів було знято 300 тисяч бангладеських так (трохи більше від 3,5 тис. доларів США). Ці гроші не належали клієнтам банку, а транзакції не були записані на головному сервері банку. Українці планували надалі відправитись з Бангладеш в Індію, щоб провернути аналогічну оборудку там.
Поліція поки з’ясовує, чи мають до шахраїв стосунок громадяни Бангладеш.
Посольство України в Індії звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ Бангладеш з клопотанням пояснити причину затримання українських громадян. Про це повідомив заступник директора Департаменту консульської служби – начальник Управління консульського забезпечення Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, пише «Укрінформ».
Він додав, що дипломати підтримують контакт з адвокатом затриманих та рідними.