США можуть застосувати санкції до України через порушення авторських прав
Міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав Україну пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права.
Про це передає УНН з посиланням на офіційний сайт альянсу.
Міжнародний альянс інтелектуальної власності присвоїв Україні статус пріоритетної країни для введення санкцій. Це означає, що поширення піратського контенту в країні набуло масштабів, що завдають правовласникам значних збитків.
У список пріоритетного спостереження потрапили Аргентина, Чилі, Китай, Коста-Ріка, Індія, Індонезія і Росія .
"В Україні багато відкритих ринків і вуличних кіосків, які рясніють піратськими копіями записів, фільмів та програмного забезпечення всіх видів, включаючи розважальні програми", - зазначено в доповіді.
Згідно даних IIPA, неліцензійне програмне забезпеченням в Україні використовують держоргани, серед яких Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба та прокуратура.
Альянс визнав український уряд найбільшим споживачем нелегального програмного забезпечення в країні. У бюджеті на 2013 рік на закупівлю програмного забезпечення для держустанов відведено 100 млн грн. Це становить 10-20% від необхідної суми, якщо б програмне забезпечення буде ліцензійним.
Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) - коаліція семи асоціацій, яка складається з більш ніж 3200 компаній, що представляють США у галузі авторського права.
Нагадаємо, керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності компанії «Microsoft Україна» Юрій Омельченко повідомив, що за різними оцінками, органи центральної виконавчої влади в Україні використовують у роботі від 54 до 80% піратського програмного забезпечення.
Додамо, 60% програмного забезпечення, яке пропонують львів’янам у сервісних центрах, – піратське.
А за інформацією Microsoft, у Львові 90% компаній працює на піратських програмах.