Стрийська лікарня заплатить сім’ї померлого пацієнта понад 850 тис. грн компенсації
Стрийський міськрайонний суд стягнув з Стрийської центральної районної лікарні понад 850 тис. грн компенсації родичам пацієнта, який помер внаслідок недбалості лікаря-травматолога Олександра Голенка. Самого ж медика суд звільнив від покарання. Про це йдеться у вироку суду, опублікованому 3 травня.
Як йдеться у матеріалах справи, у грудні 2016 року до лікарні зі скаргою на біль у плечовому суглобі звернувся 62-річний мешканець Стрийщини. Лікар-травматолог поставив чоловіку діагноз – вивих плечового суглобу. Лікар-травматолог не пересвідчився, має пацієнт алергію на ліки чи ні, і ввів хворому знеболювальний препарат для місцевої анестезії.
Внаслідок дії ліків у хворого погіршився стан здоров’я, він впав у кому і через два тижні помер у реанімаційному відділенні лікарні. Відтак лікарю висунули обвинувачення у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, оскільки він не зробив рентген пацієнту, не відправив хворого на аналізи, щоб виявити алергію і одразу не ввів спеціальний препарат, щоб допомогти хворому.
Під час засідання суду медик свою провину не визнав, зазначивши, що пацієнт не повідомив йому, що немає алергію на знеболювальний препарат. За словами лікаря, він ввів хворому анестетик, після чого біль у плечі не вщух і довелось вколоти ще одну дозу. Після цього він одразу вправив чоловіку плече. Коли пацієнтові накладали гіпсову пов’язку, йому стало погано: піднявся тиск, з’явилися судоми і затримка дихання. За словами Голенка, він запідозрив, що у пацієнта міг статися анафілактичний шок і відвіз його у реанімацію. Лікар пояснив, що одразу не ввів пацієнту спеціальний препарат «Епінефрил», аби допомогти йому, бо «не був впевнений, що лікарні є необхідні прилади, система, шприци для його введення».
Після смерті пацієнта лікарю оголосили догану, з якою він погодився. Окрім того, після цього інциденту він звільнився з лікарні.
Дружина загиблого розповіла у суді, що її чоловікові раніше кілька разів вправляли плече після того, як він невдало зіскочив з велосипеда. Суттєвих погіршень здоров’я після цієї процедури у чоловіка не було. Також вона розповіла, що лікарі одразу не пояснили жінці, що відбулось з її чоловіком: спочатку казали, що у нього був напад епілепсії, потім – що зупинилось серце. Жінка також розповіла, що Олександр Голенко пропонував їй 3 тис. доларів компенсації, однак вона відмовилась, бо вважала, що ці гроші не покривають її витрат.
Стрийський міськрайсуд визнав Олександра Голенка винним у неналежному виконанні професійних обов’язків, зваживши на усі докази та покази свідків. У зв’язку із тим, що лікар є інвалідом ІІІ групи, суд звільнив його від покарання.
Дружина і двоє синів померлого подали цивільний позов, у якому попросили стягнути зі Стрийської центральної районної лікарні 163,4 тис. грн матеріальної та 1 млн грн моральної шкоди. Стрийський міськрайсуд лише частково задовольнив цей позов, зобов'язавши лікарню виплатити родині померлого пацієнта 153,4 тис. грн матеріальної і 700 тис. грн моральної шкоди.
Цей вирок суду ще не набув чинності, оскільки не минуло 30 робочих днів з моменту його публікації. Протягом цього терміну Олександр Голенко може подати апеляцію.