Печерський суд заблокував доступ до сайтів кількох українських ЗМІ
Деякі провайдери і мобільні оператори вже заблокували доступ до інтернет-видань «Апостроф» і «Главком»
До теми
Низка провайдерів на виконання рішення суду закрили доступ до сайтів інтернет-видань «Апостроф», «Главком» та інших ЗМІ. Про це повідомило інтернет-видання «Апостроф» увечері в четвер, 25 березня.
«Колишній керівник “Спецтехноекспорту” Павло Барбул намагається заблокувати роботу низки інформаційних видань, прикриваючись скандальним рішенням Печерського районного суду. Низка загальноукраїнських інтернет-провайдерів і мобільних операторів закрили доступ користувачів до центральних засобів масової інформації, серед яких виявилося інформаційне видання “Апостроф”», – йдеться в повідомленні, яке процитував «Детектор медіа».
Цей сайт нагадує, що 18 лютого суддя Печерського районного суду Києва Тетяна Ільєва ухвалила рішення за позовом Павла Барбула, яким наклала арешт на майнові права інтелектуальної власності доменних імен 12 видань, серед яких «Апостроф», «Главком», «Голос» та інші ЗМІ. Суд постановив блокувати їх роботу всім інтернет-провайдерам і мобільним операторам на території України.
10 березня старший слідчий Печерського управління поліції Василь Поплавський зазначив безпідставність претензій Павла Барбула. Але 24 березня, незважаючи на закриття провадження, мобільний оператор lifecell, а також інтернет-провайдери Triolan і «Інформаційні технології» заблокували доступ до низки ЗМІ, закривши до них доступ користувачів інтернету на всій території України.
Головний редактор «Главкому» Віктор Шлінчак 26 березня повідомив, що його видання подало клопотання про скасування арешту майна (права інтелектуальної власності) на його доменне ім’я.
Що відомо про інтернет-видання «Апостроф»
Інтернет-видання «Апостроф» працює із серпня 2014 року, його фінансує Міжнародний центр перспективних досліджень. Видання запускала команда закритої газети «Коммерсантъ-Украина», але за деякий час у його колективі відбулися зміни. Протягом перших двох з половиною років у виданні змінилося кілька головних редакторів. Концепція видання теж зазнала змін. Експертні дослідження виявляли на його сторінках замовні матеріали.
Що відомо про видання «Главком»
Інтернет-видання «Главком» працює з грудня 2009 року. Його засновником і головним редактором є Віктор Шлінчак. У період з 2014 до 2016 років експерти виявили на сторінках цього видання велику кількість новин про Віктора Медведчука. У 2014 році «Главком» заблокували у Росії. За словами головного редактора «Главкому» Віктора Шлінчака, аудиторія читачів з Росії становила від 6 до 10% з усієї аудиторії видання.