Суд заборонив журналістам збирати інформацію про статки чиновників

Марта Кривецька, 30 січня 2012446243
Суд заборонив журналістам збирати інформацію про статки чиновників
фото ТСН

Конституційний суд вирішив, що збирати інформацію про статки чиновників та держслужбовців незаконно, оскільки банківські рахунки, нерухомість та інше майно чиновників та їх сімей є конфіденційною інформацією.

Згідно з вердиктом КС, розголошення такої інформації каратиметься законом. Це робить практично неможливими журналістські розслідування про "мажорне" життя можновладців.

Винуватець може понести покарання за ст. 182 Кримінального кодексу (незаконний збір, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації), за якою йому світить на вибір суддів: штраф від 8,5 тис. до 17 тис. гривень, виправні роботи до двох років, арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі до трьох років.

Статусом інформації про приватне життя чиновників Конституційний суд зацікавився за поданням Жашківської райради Черкаської області. Місцева влада звернулася до суддів в жовтні 2011 року з проханням роз'яснити, які дані можна вважати даними про особистий і сімейний побут, чи є така інформація конфіденційною і чи вважається її пошук, зберігання, використання та поширення втручанням у приватне життя. Жашківські депутати також попросили суддів визначити, які відомості про посадових осіб не можуть бути предметом гласності. "Судді з Жилянської повністю впоралися зі своїм завданням і цього разу: у своєму рішенні від 20 січня (№ 2-рп/2012) вони пояснили, що інформацією про особисте та сімейне життя громадянина є, зокрема, будь-які дані про відносини немайнового та майнового характеру, а також пов'язані з ним і членами його сім'ї обставини і події", - кажуть експерти.

Оскільки всі ці дані відносяться до розряду конфіденційних, то їх збирання, зберігання, використання та оприлюднення без згоди самих громадян, згідно з законом, є втручанням в їх особисте життя. Підвищений інтерес до чиновницької персони представника ЗМІ відтепер загрожує для нього судовим розглядом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук